תאונת האוטובוס ליד נתב"ג
"קו 947 ארוך ומייגע, ידוע לשמצה"

מ"מ מפקד תחנת איילון סגן טפסר אורן שישצקי ונהג בקו 947 יעקב (שם בדוי), בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן על התאונה הקשה אמש.

ערוץ 7 , כ"ה בכסלו תש"פ

יעקב (שם בדוי) שעבד כנהג בקו סיפר בתוכנית קלמן-ליברמן על הנסיעה הארוכה שהנהגים נאלצים לעשות ללא הפסקה או מנוחה.

"הקו הזה ידוע לשמצה. זה קו מאוד ארוך שאורך במינימום שלוש שעות וחצי. הוא ארוך ומייגע ולא קיימת הפסקה לנהג. לאחר מכן, היינו מגיעים לתחנה, לא מוצאים חנייה ואז הייתה נגמרת ההפסקה וצריך לצאת לעוד נסיעה".

נהג האוטובוס שהתנגש בקיר בטון של תחנת נוסעים סמוך לצומת בדק שבכביש 40, נעצר הבוקר (שני) לאחר שנחקר במהלך הלילה בחשד לגרימת מוות ברשלנות.

הנהג, אלכסנדר לייבמן, תושב חיפה בן 44, הובא הבוקר לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט השלום בראשון לציון. עוד לפני שהחל הדיון הסכימו הצדדים על הארכת מעצרו עד יום חמישי ושחרורו למעצר בית לאחר מועד זה.

זהותם של כל ההרוגים טרם התבררה, וגופותיהם הועברו למכון המשפטי באבו כביר כדי להמשיך בתהליך הזיהוי ולקדם את תהליכי הקבורה.

שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', הגיע לזירת התאונה ואמר כי "זה אירוע קשה מאוד, הכביש פה טוב, מואר ורחב. אני נזהר מלקבוע מסקנות, אבל זה נראה כמו טעות אנוש". לדבריו, "כל התאונות הם תוצר של חוסר זהירות של נהגים. לכן אני אומר, קחו אחריות, אסור בשום פנים ואופן להשלים עם זה. עזבו את הטלפון, הרדיו והקפה, תתרכזו אך ורק בנסיעה".