רב חרדי מפורסם תבע ישיבה ב"ערכאות"

רב חרדי, הנחשב בציבור אליו הוא משתייך ל"גדול הדור", הגיש תביעת נזיקין לבית משפט שלום נגד ישיבה בה ביקר ובמהלך הביקור בה נחבל.

ערוץ 7 , כ"ה בכסלו תש"פ

בית דין רבני
בית דין רבני
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

רב חרדי מפורסם, הנחשב בציבור החרדי אליו הוא משתייך לאחד מ"גדולי הדור", משך לאחרונה תביעת נזיקין שהגיש לבית משפט אזרחי נגד ישיבה המשתייכת לציונות הדתית, כך פרסם אמש (ראשון) כתב המשפט של גלובס, אבישי גרינצייג.

אותו רב משך את התביעה, שהוגשה לבית משפט השלום בנתניה, מיד לאחר שהתברר לו כי העיתון הגיש לבית המשפט בקשה להתיר את פרסום שמו כתובע בתיק המדובר.

הרקע לתביעה הוא ביקור שערך אותו רב בישיבה, במהלכו התנגש ב"סטנדר" ונחבל. הרב הגיש נגד הישיבה תביעת נזקי גוף, וסירב לבקשת נציגיה להעביר את ההתדיינות בתביעה לדין תורה.

בישיבה נגדה הוגשה התביעה תהו כיצד הגיש אותו רב את התביעה נגד הישיבה, זאת למרות האיסור הידוע להתדיין ב"ערכאות", איסור אשר חל על פי הפסיקה המקובלת כיום גם על בתי המשפט האזרחיים במדינת ישראל.

יש לציין כי הישיבה, נגדה הוגשה התביעה, הכחישה מכל וכל את הטענות שנטענו בכתב התביעה.

כאמור, לאחר בקשת העיתון לפרסם את שמו של הרב, חמישה חודשים לאחר שהתביעה הונחה בפני בית המשפט, הגיש עורך דינו של הרב בקשה למחיקת התביעה.

בהודעה שהוגשה לבית המשפט נטען כי "התובענה שבנדון הוגשה בשגגה, שכן הצדדים כבר מנהלים משא ומתן ליישוב המחלוקת באמצעות בורר על פי דין תורה בלבד". עוד נכתב בבקשה כי "הצדדים הגיעו להסדר דיוני בהסכמה, ולפיו תימחק התובענה ללא צו להוצאות". בעקבות כך התקבלה הבקשה והתביעה נמחקה.