סגנית השר, ח"כ חוטובלי: "בגלל תעמולת השמאל נדיח את נתניהו?"

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי מתכוננת לפריימריז. "כל תוצאה שאינה בחירה בנתניהו היא קבלת תכתיב השמאל המבקש לקבוע מי יהיו מנהיגינו".

שמעון כהן , כ"ה בכסלו תש"פ

חוטובלי ונתניהו
חוטובלי ונתניהו
צילום: מרים אלסטר. פלאש 90

בהתייחסה לפריימריז בליכוד בו יתמודדו ראש מול ראש, ראש הממשלה בנימין נתניהו וחבר הכנסת גדעון סער, על הנהגת המפלגה קובעת סגנית שר החוץ, ח"כ ציפי חוטובלי, כי מדובר במאבק שהשלכותיו רחבות הרבה מעבר לעימות בין שני האישים.

"זה לא מאבק בין נתניהו המנהיג ברוך ההישגים לגדעון סער השר לשעבר. לא רק בחינה של המשקל הסגולי של כל אחד, אלא קרב על יכולת הימין לבחור את מנהיגיו", אומרת חוטובלי הסבורה כי על חבריה בליכוד להבין ש"בחירה בנתניהו משמעותה היא שמירה על החופש ועל עצמאותנו לבחור את המנהיג שלנו".

"בכל תוצאה אחרת נתרום להדחתו של מנהיג שכולנו אוהבים ומעריכים בגלל תעמולה תקשורתית של השמאל, והחרמה של מפלגת השמאל 'כחול לבן'. הדברים האלה לא מקובלים. זו מציאות של לתת לשמאל לנצח בעצם זה שהליכוד יחליט להדיח את מנהיגו", היא מוסיפה.

חוטובלי טוענת כי ההתמודדות גדולה יותר מאשר אירוע פנים ליכודי רגיל. "אני לא נגד בחירות והתמודדות, אבל צריך להבין שזה לא רק קרב אישי בין סער לנתניהו אלא קרב על יכולת הימין לבחור את מנהיגיו ואת יכולת השמאל שלא להכתיב לנו מי יהיו מנהיגינו. לכן בחירה בנתניהו היא עניין עקרוני וגדול יותר מהישגיו וכישוריו".

לדבריה "כל מצב שבו נתניהו לא יוביל את הליכוד, והדבר לא אישי נגד סער, הוא מצב שבו איפשרנו לשמאל לנהל לנו את המפלגה ואת הבחירה במנהיגים שלנו. לא בשביל זה הקמנו את הדמוקרטיה הליכודית שמטרתה היא לאפשר למתפקדי הליכוד לבחור. אני לא מכירה אחד שאומר שסער טוב יותר מנתניהו או בעל כישרון גדול יותר. יש רק טענה שאומרת שהם לא מוכנים לשבת עם נתניהו, אז בגלל שהם מחרימים את נתניהו אנחנו צריכים לרקוד לחלילי השמאל? זה דבר לא ראוי ולכן צריך לשמור על שיקול הדעת שלנו נקי".