נס חנוכה של מכבי תל אביב

מכבי תל אביב הגיעה למשחק הליגה בסגל חסר במיוחד, פיגרה לאורך רוב שלבי המשחק, עברה שתי הארכות וחזרה עם הניצחון 112-110.

ניצן קידר , כ"ה בכסלו תש"פ

קווינסי אייסי מול גלבוע גליל
קווינסי אייסי מול גלבוע גליל
צילום: דני מרון, מנהלת הליגה

אפילו מכבי תל אביב לא האמינה שזה מה שיקרה לה הערב (שני). הצהובים הגיעו למשחק מול גלבוע גליל עם סגל חסר ועם שבעה שחקנים בכירים, פיגרו לאורך רוב המשחק, נגררו לשתי הארכות ולבסוף חזרו עם ניצחון מתוק, 112-110.

מכבי תל אביב יצאה למשחק החוץ כשהיא מותירה בתל אביב מעבר לפצועים הבכירים האחרים טאריק בלאק, נייט וולטרס, עומרי כספי וג'ון דיברתולומיאו, גם את אותלו האנטר וטיילר דורסי החולים.

עם שבעה שחקנים בכירים שהיו 40 דקות ברובם על הפרקט, עם רוח לחימה ובעיקר עם אופי שניכר יותר ויותר העונה, הצהובים פשוט היו חזקים יותר מנטלית וכך גם שברו את הגליל וניצחו.

מכבי תל אביב דווקא פתחה את המשחק היטב והובילה 8-2, גליל צימקה והתקרבה ושלשה של סקוטי ווילבקין קבעה 23-19 בתום הרבע הראשון.

גלבוע גליל שיחקה היטב ברבע השני, גאלי קלע שוב ושוב, סוסה וטילמן הצטרפו אליו והובילו את המארחים ליתרון משמעותי במחצית 37-46.

לאחר ההפסקה היה נראה שגלבוע גליל פותחת מבערים, אבל אז התעורר יובל זוסמן עם שלשה מדוייקת, סקוטי ווילבקין קלע 5 רצופות, הצהובים נגסו לאט לאט ביתרון והישוו עד תום הרבע השלישי 60-60.

המשחק המשיך להיות צמוד, אבל היה נראה שלצהובים חסר כוח כדי לסגור את המשחק. סקוטי ווילבקין עם סל גדול בשנייה האחרונה הישווה בתום ארבעים דקות 83-83 ושלח את הקבוצות להארכה.

גליל עלתה ליתרון, הצהובים הפכו את הקערה ו-6 שניות לסיום הצהובים הובילו 95-92. סוסה, עם ארבע עבירות, ירה שלשה מדוייקת וכפה הארכה שנייה, 95-95.

ברגעים ההכרעה הצהובים הוכיחו את האופי שלהם. יאניס ספרפולוס השתמש בכל הארסנל שלו עם המעט שהיה לו ומכבי תל אביב לקחה את המשחק.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il