הנשיא ראובן ריבלין:
גם המבוגרים זקוקים לשיעור, תלמדו אותנו להיות חברים למרות ההבדלים

נשיא המדינה חגג את הדלקת הנר השמיני של חנוכה עם ילדי עמותת 'קו לחיים', 'משפחה אחת', 'שמעיה', 'פרח' ו'חברים לרפואה'

ערוץ 7 , א' בטבת תש"פ

אור של שלווה ואחדות
אור של שלווה ואחדות
צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין הדליק נר שמיני של חנוכה עם ילדי עובדי בית הנשיא וילדים המתמודדים עם מחלות שונות.

בין היתר הגיעו לבתי הנשיא ילדי עמותת "פרח- הבית לילד המיוחד" - מרכז יום שיקומי לחינוך מיוחד, ילדי ארגון "שמעיה"- המסייע לילדים כבדי שמיעה וחרשים, ארגון "משפחה אחת" – ארגון הסיוע המרכזי למשפחות נפגעות טרור, וארגון "חברים לרפואה" - עמותה המסייעת לילדים חולים ונכים.

בנוסף, צוינה במעמד זה פתיחת חגיגות ה-30 לארגון "קו לחיים" – עמותה אשר מסייעת לילדים חולים ברחבי הארץ ובבתי חולים בפרט.

"ברוכים הבאים לבית הנשיא, הבית שלכם", אמר הנשיא לילדים ולמלוויהם. "בית הנשיא הוא בית העם – הבית של כל עם ישראל, וכל ילדי ישראל. בית הנשיא הוא גם הבית שלי, ואני שמח מאוד כשהנכדים שלי, חלקם בגילכם, באים לבקר. חלק מההורים שלכם עובדים ממש פה.

''תודה רבה לכם, ילדים יקרים, שאתם משאילים לנו את האימהות והאבות שלכם, כדי שיעזרו לנו להדליק אור במדינת ישראל, לא רק בחג החנוכה, אלא לכל אורך השנה. כמו שהנרות בחנוכיה צבעוניים, ככה גם העם שלנו – כל אחד יחיד ומיוחד בדרכו. גם אתם, צבעוניים ויפים".

הנשיא בירך את המשתתפים הרבים מכל חלקי הארץ שהגיעו לחגיגת החנוכה בבית הנשיא: "לפעמים גם המבוגרים זקוקים לשיעור, ואנחנו צריכים שתראו לנו ותלמדו אותנו שאפשר לשתף פעולה ולהיות חברים למרות ההבדלים. כולנו 'משפחה אחת', עוזרים זה לזה ותומכים זה בזה ברגעים הקשים, וגם בחגיגות וברגעים השמחים. בבית כל אחד מדליק נרות בחנוכייה. ואילו הסמל של מדינת ישראל זה מנורה. בחג הזה אנחנו מקווים ומתפללים, וגם עובדים קשה, כדי שבמנורה של מדינת ישראל תמיד יהיה אור. אור לנו, אור מסביב, אור של שלווה ואחדות", הוסיף ריבלין.

מנכ"לית ''קו לחיים'' רינה עידן שבחה את נשיא המדינה על דבריו ואמרה: "יש לנו נשיא בעל נשמה גדולה ולב טוב, כמו אלפי המתנדבים שליוו ומלווים את ילדי קו לחיים, יום יום, שעה שעה, ברגעים הקטנים והקשים וברגעים הגדולים ורוממות הרוח. קו לחיים מציין 30 שנות פעילות מוצלחת רק בזכות הלב הענק של מתנדבי קו לחיים ותמיכת הציבור הרחב''.