נשיא המדינה ראובן ריבלין הדליק נר שלישי של חנוכה עם יחידת 504

"אתם הניסים והנפלאות של הזמן הזה - על מה שאתם עושים, לא ניתן לספר, אבל התרומה שלכם לביטחון ישראל, לא תסולא בפז!", אמר הנשיא.

ערוץ 7 , כ"ו בכסלו תש"פ

נר שלישי של חנוכה עם יחידת 504
נר שלישי של חנוכה עם יחידת 504
צילום: חיים צח / לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין הדליק הערב, יום שלישי נר שלישי של חנוכה עם יחידת 504 בבסיסה.

הנשיא שמע סקירה אודות פעילות היחידה, ולאחר מכן התקיימה הדלקת נרות חגיגית לחנוכה עם חיילי ומפקדי היחידה בהשתתפות ראש אגף המודיעין, אלוף תמיר היימן ומפקד יחידת 504, אלוף-משנה ר׳.

"אתם הניסים והנפלאות של הזמן הזה" פתח הנשיא בדבריו ואמר: "מעט מאוד יודעים על הפעילות שלכם ביחידה שבה המציאות עולה על כל דמיון. על מה שאתם עושים, לא ניתן לספר. והשבילים שאתם הולכים בהם נשארים עלומים. אבל התרומה שלכם לצה"ל, לביטחון מדינת ישראל, לא תסולא בפז! למידע שאתם אוספים יש משמעות אסטרטגית וטקטית. בזכות הפעילות הנועזת, היצירתית האמיצה ופורצת הגבולות שלכם ידו של צה"ל וידה של מדינת ישראל נשארות על העליונה."

עוד שיבח הנשיא את חיילות וחיילי היחידה על יכולתם להיות תמיד צעד אחד לפני האויב, להטמיע יכולות חדשות, לשנות ולהשתנות.

"הערב ידלקו הנרות בכל רחבי הארץ, בבתי האזרחים ובבסיסי צה"ל לצערנו, בבתים רבים, הדלקת הנר תהיה מהולה בכאב. כאב על החלל שנותר, דאגה להחלמת הפצועים והפצועות", חתם הנשיא את דבריו ואמר, "אני רוצה לאחל למשפחת השכול, לפצועים, למשפחות הנעדרים, לכם, לחיילות וחיילי צה"ל ולאזרחי ישראל כולם חנוכה שמח. מי ייתן שנמשיך לפעול בעצמה ובנחישות ולהוסיף אור. חג אורים שמח. חנוכה שמח".

ראש אגף המודיעין, אלוף תמיר היימן אמר, "כבוד הנשיא, שמחים שאתה מצטרף אלינו היום. יחידה 504 היא עוצבת המודיעין האנושי של אגף המודיעין. יש לה יכולת מיוחדת לקחת תחומים שמבחינתנו נמצאים בחושך, באפלה, ובאמצעות היכולת האנושית הכה ייחודית שלהם, הירידה לפרטים והיוזמה, החתירה למגע- להביא לאור מודיעיני גדול ומשמעותי בעבודה הסבוכה הזו. אני רוצה לנצל את ההזדמנות הזו, כאן בנוכחותך, ולהוקיר לכם, חיילי ומפקדי היחידה, תודה גדולה על לילות כימים שאתם משקיעים מתוך תחושת שליחות גדולה לביטחון ישראל".