שבח שטרן: תומך בנתניהו

נציג יו"ש ברשימת הליכוד לכנסת: אצא ביום חמישי לקלפי ואצביע לראש הממשלה.

חזקי ברוך , כ"ז בכסלו תש"פ

שבח שטרן
שבח שטרן
יוני קמפינסקי

שבח שטרן, נציג יו"ש ברשימת הליכוד לכנסת ויו"ר סניף מטה בנימין בליכוד, פרסם אמש (שלישי) בפייסבוק פוסט ובו הביע תמיכה בראש הממשלה בנימין נתניהו לראשות הליכוד.

"הליכוד והימין בישראל נתונים תחת התקפה. רוב התקשורת, האליטות וחלקים גדולים במערכת המשפט והאכיפה התגייסו למערכה כוללת נגד הליכוד. ראש הליכוד הוא בנימין נתניהו, וכמו במשחק שח הם מנסים להכות את המלך, כדי לתת מט לימין.

"לנו, מתיישבי יו"ש ואוהבי ארץ ישראל אין לעת הזאת פריבילגיה להישאר אדישים ולהסתכל רק דרך המשקפיים של עצמנו. אנו אמורים להביט על התמונה במלוא היקפה. אנחנו רואים את התמיכה וההתגייסות, את האולמות המלאים והגדושים של ציפוף השורות על ידי ליכודניקים רבים ואנחנו מצטרפים.

"לאחר מחשבה ארוכה ומעמיקה, ולאחר פגישות אישיות הן עם ראש הממשלה – בנימין נתניהו והן עם חבר הכנסת גדעון סער, החלטתי לתמוך בפריימריז הפעם בליכוד בראש הממשלה המכהן, בנימין נתניהו", כתב שטרן.

"תמכתי בעצם ההתמודדות. היא דבר טוב וחיובי ואחת הסיבות שבגללן הליכוד זוכה לתמיכה רחבה כל כך נעוצה בעובדה שהליכוד היא מפלגה דמוקרטית שהנהגתה נבחרת. נזכיר, שכשהיתה בליכוד מחנאות אידיאולוגית, הליכוד הגיע ל45-48 מנדטים.

"עודדתי בעבר את ידידי גדעון סער להתמודד מול נתניהו, כי אני רואה בגדעון היקר (והוא לא היחיד בליכוד) איש תנועה ערכי, לאומי, עתיר זכויות ובעל סגולות רבות שמכשירות אותו להנהגת הליכוד והמדינה, ואני בטוח שתורו להנהגה עוד יגיע. גם בעצם ההתמודדות הנוכחית, גדעון ואומץ ליבו ראויים להערכה רבה ואני מברך על התמודדותו, היא ראויה וחיובית ותביא אותו לעמדת פתיחה מצויינת בעתיד. אני מגנה כל קמפיין נגטיבי מול גדעון וניסיון לפגוע באישיותו. אני גם מאמין ומקווה, שבממשלה, כשהליכוד יקים אותה בקרוב, יהיה לגדעון תפקיד מרכזי, כי הוא יכול להרים למדינה ולתנועה תרומה משמעותית.

"ואני יודע ומכיר את הטענות: חאן אל אחמר... עמונה... נאום בר-אילן... המעצרים המינהליים ועוד..אבל:

"א. נתניהו הפך לסמל של מאבק השמאל להפלת שלטון הימין על ידי המשפטנים והתקשורת באופן לא דמוקרטי. הוא היה יכול לקבל מעמד של "אתרוג מהודר", כמו חלק מקודמיו, אבל הוא לא הלך בדרך הזאת. לעת הזאת אסור לתת לשמאלנים הישג כלשהו, גם אם איננו מרוצים ממנו ב-100%.

"ב. בנימין נתניהו התבלט בקדנציות האלה, כאיש שעמד כחומה בצורה במשך 8 שנים מול הנשיא האמריקאי העויין אובמה ומנע הקמת מדינה פלסטינית ביהודה ושומרון. למרות דרישת אובמה להקפאה מוחלטת של הבניה ביו"ש, היתה בניה גם בתקופת נשיאותו, בניה שהתחדשה ביתר שאת בתקופת מימשל טראמפ.

"ג. אני מאמין, שלנתניהו כוונה אמיתית וגם אינטרס, לפעול במרץ להחיל את הריבונות על בקעת הירדן ועל מרחבי ההתיישבות ביהודה ושומרון, ואולי עוד לפני הבחירות. *שובר השיוויון של הבחירות האלה יכול להיות רק מהלך דרמטי של החלת ריבונות, שיוציא את אנשי הימין כולם מהבית להצביע ימין*. מהלך כזה הוא מהלך היסטורי רוויזיוניסטי, שישים את ביבי, בעל התודעה ההיסטורית המפותחת, בשלהי תקופת הנהגתו, בשורה הראשונה בתודעה הלאומית, יחד עם מנהיגים כמו בן גוריון, אשכול ומנחם בגין.

"אחרי הצהרת פומפיאו בדבר חוקיות ההתיישבות היהודית ביו"ש, נתניהו יודע שהתנאים להחלת ריבונות, כמעט הבשילו, והוא רוצה את התמיכה של האמריקאים לכך, כדי שיקל עליו לעמוד בלחצים בינלאומיים. יש סבירות גבוהה, שהמימשל הנוכחי יתן לו גיבוי לכך, גם בגלל הצורך של טראמפ בתמיכת האוונגליסטים והשמרנים אוהדי ישראל הציונית. ומבחינה משפטית יש להחלטת ממשלה כזו תוקף חוקי מחייב גם בלי אישור הכנסת.

"השמאל והיועמ"שים יקפצו מעורם ויטענו שלממשלת מעבר אין סמכות לקבל החלטה כזאת. אם ביבי יבוא עם גיבוי אמריקאי הוא יוכל להצדיק את העיתוי ואת המהלך בתנאים שהבשילו עכשיו ובכך שזה חלון הזדמנויות מדיני שלא יחזור.

"כך או כך, כל כובד המשקל של הדיון הציבורי לפני הבחירות יוסט מעיסוק בענייני החסינות של רה"מ לעניין המדיני, שבו יש לימין יתרון יחסי מובהק.

"גם המאבק מול היועץ המשפטי לממשלה יעבור לפסים של מאבק אידיאולוגי וויכוח על משילות, בלי ההקשר האישי של כתבי האישום. כך שזה WIN-WIN מבחינת ביבי ומבחינת הימין.

"אינני בטוח שכך יקרה, אבל מאמין שיש לכך היתכנות ונותן לזה סיכוי. לכן, בעזרת השם, אצא ביום חמישי לקלפי ואצביע לנתניהו", חתם שטרן.