אחמד טיבי: ידיי מגואלות בדם של יהודים שיילדתי

חבר הכנסת הערבי התייחס לסרטון "נאום השהידים" שלו ואמר כי הוא ערוך בצורה מגמתית. מעולם לא היה שקר כמו השקר שנקרא נאום השהידים".

ערוץ 7 , כ"ז בכסלו תש"פ

אחמד טיבי
אחמד טיבי
צילום: קובי ריכטר/TPS

חבר הכנסת ד"ר אחמד טיבי נאם הבוקר (רביעי) בכנס ''מעריב'' ואמר כי הרשימה המשותפת לא חוששת ממערכת הבחירות השלישית.

''הרשימה היחידה שלא חששה מבחירות היא הרשימה המשותפת. אנחנו מרגישים את הרחוב והציבור שלנו, ויש עלייה בתמיכה. עם נהירה או בלי נהירה הם יגיעו לקלפיות. שיעור ההצבעה האחרון היה 59%, אנחנו מכוונים ל-15 מנדטים ואני חושב שנגיע לפחות ל-65%, וזה יהיה אפילו טוב יותר כנראה משיעור ההצבעה ב-2015''.

לטענת טיבי ''העלייה באמון הציבור ברשימה המשותפת נבע בעיקר מהעיסוק שלנו בפשיעה במגזר הערבי, אם זה בפעילות בכנסת, ברחוב וההפגנה הגדולה במג'דל כרום, כמו גם המפגש עם צמרת המשטרה''.

עוד הוסיף טיבי: "אנחנו מעוניינים מאוד בבנייה עם רישיון, אבל למען כך צריך תכנון שיביא לאפשרות של בנייה מורשית. צריך להשקיע בתכנון ולא בדחפורים. חוק קמיניץ פוגע גם ביהודים ולא רק בערבים. לכן, בהסתייגות המפתיעה שהכנסתי בחוק פיזור הכנסת תמכו בהקפאת החוק גם הליכוד וגם כחול לבן, העבודה, מרצ והמפלגות החרדיות. הנושא הועבר לוועדת הכספים, שתדון בהקפאתו. כל העמדות הללו, כולל העמדה שלנו בנוגע לסיום הכיבוש".

ח"כ טיבי התייחס ל''נאום השהידים'' המפורסם שבו הוא משבח לכאורה מחבלים שביצעו פיגועים. "ידיי מגואלות בדם של יהודים, של ילדים שאני יילדתי. מעולם לא היה שקר כמו השקר שנקרא נאום השהידים. זה סרטון ערוך באופן בזוי. כשאני אומר שהידים התייחסתי לשמות. בסרטון הערוך הם נמחקו. דיברתי על השהידים של יום האדמה והטבח בכפר קאסם".