תאונת האוטובוס ליד נתב"ג: המשטרה פונה לציבור

במסגרת חקירת תאונת האוטובוס הקטלנית ליד נתב"ג, המשטרה מחפשת נוסעים שהיו על קו האוטובוס 947 וירדו ממנו לפני האסון.

ערוץ 7 , כ"ז בכסלו תש"פ

מתנדבי זק"א בזירת התאונה בכביש 40
מתנדבי זק"א בזירת התאונה בכביש 40
צילום: דוברות זק״א

המשטרה ממשיכה בחקירת התאונה הקטלנית בכביש 40 ליד נתב"ג, בה נהרגו ארבעה בני אדם.

החוקרים פנו היום (רביעי) לעזרת הציבור וביקשו מנוסעים שהיו על קו האוטובוס 947 שיצא ביום ראשון האחרון בשעה 18:00 מירושלים לכיוון חיפה, וירדו ממנו בטרם התרחשות התאונה - ליצור קשר עם המשטרה בטלפון 050-5071842.

במשטרה מבקשים לאסוף עדויות של נוסעים כדי להבין את אופי הנסיעה ואת אופי התנהגותו של הנהג החשוד בגרימת התאונה הקטלנית.

אתמול הותר לפרסום כי ברטה שוורץ, בת 71 מפילדלפיה, היא ההרוגה השלישית בתאונת האוטובוס בכביש 40 ליד נתב"ג ששמה הותר לפרסום. בתאונה בקו 947 נהרגו גם יוסף קהלני בן 79 מפתח תקווה, היילי ורנברג בת 35 מירושלים ואישה נוספת.

זו הייתה הפעם הראשונה מזה תשע שנים שבה ברטה הגיעה לארץ. היא ציפתה להולדת עוד נכד, ה-18 במספר. ביום חמישי האחרון חגגה 41 שנות נישואים עם בעלה ברוך ובאותו היום התעקשה לכתוב צוואה אצל עורך דין.

בעלה שישב בשורת מושבים מאחור ניצל. הוא אמר לאתר ynet: "יותר מחצי שעה צעקתי 'איפה היא, איפה היא'. היא הייתה מתחת לבטון. אני זוכר שיצאתי החוצה ואני צועק 'תביאו מכבי אש, אשתי מתחת לבטון'".

ברוך סיפר שביום ראשון נסעו מפתח תקווה, שם שכרו דירה, לכותל, "כי היא אמרה שהיא חייבת להיות בכותל. היא לקחה איתה חבילה של דולרים והיא חילקה בכל מקום לכל אחד והיא הייתה מאושרת שהיא בכותל. אחרי זה הלכנו לאכול ברובע היהודי והיא הייתה מאושרת מאוד".

ברטה שוורץ הותירה שתי בנות ובן ו-17 נכדים. הנכד ה-18 אמור להיוולד כאמור בעוד כשבועיים.

שלשום פורסם בחדשות 13 כי האוטובוס עבר בדיקת תקינות בשבוע שעבר, הכוללת בדיקת בלמים ושילדה, ולא נמצאו בו כשלים. בשל כך, מתחזק החשד שטעות אנוש של הנהג, אלכסנדר לייבמן בן ה-44 מחיפה, היא שגרמה לתאונה.

בבדיקה הראשונית לא נמצאו סמים או אלכוהול בדמו של הנהג, וכן נראה כי הסלולרי שלו היה בתיק. גם מצבו הבריאותי היה תקין. בכביש לא נמצאה מהמורה היכולה להסביר את האירוע. גם סידור העבודה של לייבמן לא מצביע על עומס מיוחד.

הוא יצא ב-13:27 מחיפה לירושלים, ואז חזר צפונה. עם זאת, הנתונים טרם הוצלבו עם נתוני ה-GPS, שיכולים להצביע על לוח הזמנים שלו בצורה מדויקת יותר, וללמד גם על הפסקות הנהג.