מסתמן: נתניהו יגיש בקשה לחסינות

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתכוון להגיש בימים הקרובים ליו"ר הכנסת בקשה לחסינות מפני העמדה לדין.

ערוץ 7 , ל' בכסלו תש"פ

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90

ראש הממשלה בנימין נתניהו יגיש בימים הקרובים ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בקשה לחסינות מפני העמדה לדין.

בליכוד אמרו הערב כי "בניגוד לדיווחים, חסינות היא עניין זמני לתקופת כהונה בלבד ואיננה התחמקות מהעמדה לדין. בכל מקרה ראש הממשלה נתניהו טרם קיבל החלטה בנושא והוא יודיע על החלטתו בימים הקרובים".

ממפלגת העבודה גשר נמסר הערב "על מה שוקד ראש הממשלה הלילה? על מערכת הבריאות הקורסת והמאושפזים במסדרונות? על המצב הבטחוני בדרום? על השסעים החברה הישראלית. לא.

ראש הממשלה עסוק 24/7 בהישרדותו הפוליטית. יושב עם עורכי דין, מתכנן איך להמלט ממשפט ולהתחבא מאחורי חסינות. העבודה-גשר תעשה הכל כדי לטרפד את ניסיון ההימלטות של נתניהו".

מהמחנה הדמוקרטי נמסר כי בכוונתה להיאבק בבקשת החסינות של נתניהו, "מי שאומר שלא היה כלום כי אין כלום, מוטב שיילחם על חפותו בבית המשפט ולא יחזיק מדינה שלמה כבת ערובה".

נתניהו נשאל ביום רביעי האם הוא צפוי לבקש חסינות מהכנסת כדי למנוע את העמדתו לדין, "תזמין אותי עוד עשרה ימים ותקבל תשובה. חייבים להשאיר קצת מתח, אי אפשר שהכול יהיה ברור. בעשרה ימים הפכנו את הארץ, אני לא אומר את זה סתם. אני לא מתחמק מהתשובה, אני מבטל את השאלה".

בג"ץ הודיע ביום חמישי האחרון כי הדיון שיעסוק באפשרות להטיל את הרכבת הממשלה על חבר כנסת הנאשם בעבירות עם קלון ייערך ביום שלישי הקרוב.

ראש הממשלה יקיים מחר טקס הדלקת נר חנוכה בהשתתפות חברי הכנסת והשרים. בליכוד הבהירו "כל חברי הכנסת של הליכוד מוזמנים להדלקת נר חנוכה מחר, כרגיל. לא יצאו הזמנות אישיות ומכאן שהיו מי שטעו לחשוב שלא הוזמנו".