טראמפ על הפיגוע:
מתקפה מחרידה, עלינו להשמיד את האנטישמיות

הנשיא האמריקני איחל החלמה לפצועים, "המתקפה האנטישמית בליל נר שביעי של חנוכה היא נוראית. עלינו להשמיד יחד את האנטישמיות".

ערוץ 7 , א' בטבת תש"פ

זירת הפיגוע במונסי
זירת הפיגוע במונסי
צילום: רויטרס

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הגיב הערב (ראשון) לפיגוע האנטישמי במונסי, בו נפצעו חמישה יהודים.

"המתקפה האנטישמית בליל נר שביעי של חנוכה היא נוראית. כולנו חייבים להתאחד כדי להילחם, להתעמת ולהשמיד את הפורענות הרעה של האנטישמיות. מלניה ואני מאחלים לפצועים החלמה מהירה ומלאה", כתב טראמפ בטוויטר.

נגד החשוד בפיגוע בבית הרב במונסי עומדים חמישה אישומים של ניסיון רצח וסעיף אישום של פריצה. הוא כופר בכולם. החשוד, תומאס גרפטון בן ה-37, בעל רקע באלימות נגד שוטרים. מהחקירה עולה כי לאחר האירוע הוא ניסה לנקות את עצמו עם חומר ניקוי. המניע עדיין לא ברור.

קונסול ישראל בניו יורק, דני דיין, ביקר גם הוא בזירת הפיגוע בביתו של הרב חיים רוטנברג במונסי וסיפר ''מצאתי מנהיג חזק ומאיר-פנים שלא הורתע מהאירוע המחריד. אנו חייבים להמשיך להילחם באנטישמיות הגואה, אך יצאתי מחוזק בקשר לעתיד הקהילה שנפגעה אתמול''.

קודם לכן התייחס לאירוע ראש עיריית ניו יורק ביל דה בלאזיו, שגם הודיע על שורת צעדים להגברת המאבק באנטישמיות. "אווירה של שנאה התפתחה בשנים האחרונות, הרבה ממנה מגיע מוושינגטון ויש לכך השפעה על כולנו", טען.

''אנחנו צריכים שינוי בטון בוושינגטון - טון שהיה בעבר נחלתם גם של רפובליקנים וגם של דמוקרטים בבית הלבן", הוסיף ראש העיר.

מי שעוד ביקר בבית הרב במונסי הוא מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קואומו, שהכריז: "מדובר בטרור, בואו נקרא לדבר בשמו. מדובר בסרטן בגוף הפוליטיקה האמריקנית".

"חוסר הסובלנות, הבורות ושבירת החוק על בסיס דת ואמונות. מדובר באמריקנים הפועלים בטרור נגד אמריקנים אחרים", הוסיף.