ליברמן:
ליצמן עוסק בהפיכת החרדים לבני ערובה

יו"ר ישראל ביתנו במתקפה על המפלגות החרדיות: "מטרת העסקנים החרדים היא למנוע מהצעירים יכולת קבלת ההחלטות באופן עצמאי ובלתי תלוי".

ערוץ 7 , ב' בטבת תש"פ

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
צילום: אביב הרץ/TPS

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, תקף בפוסט שפרסם הבוקר (שני) בפייסבוק את החלטת הממשלה על מינוי יעקב ליצמן לשר הבריאות.

"מינוי ליצמן לשר הבריאות אינו פותר את הבעיות שיש, לא במערכת הבריאות ולא בקרב המגזר החרדי", טען ליברמן.

"למעשה, ליצמן במקום להשקיע את כל כולו בתיקונה של מערכת הבריאות הקורסת, עוסק בהפיכת הציבור החרדי לבן ערובה של עסקנים פוליטיים מהמגזר, שכל עניינם הוא להנציח את העוני והמסכנות בקרב הצעירים החרדים, ולפתח יחסי תלות בינם לבין ההנהגה הפוליטית החרדית", תקף יו"ר ישראל ביתנו.

לדבריו, "זאת בדיוק הסיבה שהח"כים החרדים נלחמים בחירוף נפש כדי למנוע מאותם צעירים ללמוד לימודי ליבה ולהתגייס לצה"ל או לשירות לאומי. הם יודעים טוב מאוד, שמי שרכש השכלה, שירת בצבא ולמד מקצוע נדרש בשוק, בסופו של דבר יעמוד על רגליו מבלי להזדקק לקצבאות, גמ"חים ותמיכות למיניהן".

"עצמאות כלכלית מביאה אתה עצמאות מחשבתית", כתב ליברמן, "בן אדם שלא זקוק לנדבות לא יקבל תכתיבים מאף אחד. מטרתם של העסקנים החרדים היא למנוע מהצעירים את יכולת קבלת ההחלטות באופן עצמאי ובלתי תלוי, ולכן הם בונים חומות הפרדה מהחברה הישראלית במקום לבנות גשרים לתוך החברה הישראלית - מסתגרים במקום להשתלב".

"תפקידה של המדינה הוא לשחרר את אותם צעירים חרדים מכבלי הממסד החרדי ולאפשר להם לממש את עצמם, להיות אנשים חופשיים ובלתי תלויים באחרים, ולא לאפשר גידול דור נוסף של נזקקים הסמוכים על שולחנם של עסקנים", קבע ליברמן בסיום.