מועצת העיר תל אביב אישרה את התקציב לשנת 2020

התקציב העירוני הכולל עומד על 7.03 מיליארד שקלים. 48% מתקציב העירייה מיועד לתחומי חינוך, רווחה וקהילה.

ערוץ 7 , ב' בטבת תש"פ

רון חולדאי
רון חולדאי
צילום: דוד כהן, פלאש 90

מועצת העיר תל אביב אישרה היום (שני) את הצעת התקציב של עיריית תל אביב-יפו לשנת 2020.

הצעת התקציב הרגיל מסתכמת בסך של 5.49 מיליארד שקלים (גידול של 280 מיליון בהשוואה לתקציב 2019).

הצעת תקציב הפיתוח לשנת 2020, המסתכמת ב- 1.54 מיליארד שקלים (לעומת תקציב של כ-1.02 מיליארד ב-2019) והיא נגזרת מתכנית חמש שנתית מעודכנת הכוללת הקמת מבני ציבור, תרבות, חינוך וספורט.

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי אמר בישיבת אישור התקציב, "העובדה שגם השנה התקציב העירוני מרחיב את קודמו אינה דבר מובן מאליו. העירייה הזו ידעה ימים של גירעון גדול וקושי אמיתי לנהל את ענייני היומיום. זה נשמע לרובנו כהיסטוריה עתיקה, אך אם לא נהיה דרוכים ולא נקפיד על ניהול איכותי ואחראי נמצא עצמנו במגמת התדרדרות מהירה ומסוכנת. זוהי אזהרה שרלוונטית לכל שנה תקציבית, אך השנה ביתר שאת: למצב הפוליטי שאנו מצויים בו בשנה האחרונה תהיינה השלכות קשות על שנת התקציב הקרובה".

"לא יהיה זה יהיה מוגזם לומר שעלינו לשקול בכובד ראש כל הוצאה שאנו מאשרים. כל שקל ושקל בקופה שאנו אמונים עליה חייב לשרת באופן מקסימלי את התועלות הציבוריות שבאנו לקדם. לרשותנו מצפן ערכי המכוון אותנו: דמוקרטיה, סובלנות, טיפוח מדע, מחקר וחשיבה רציונלית, תרבות ואומנות, בית לכל מיעוט ועיר גלובלית המנהלת שיח עם העולם. ככל שנדבוק בערכים הללו, גם בבואנו לקבל הכרעות תקציביות - אני משוכנע שנצלח את הקשיים ונמשיך להוביל את תל אביב-יפו לשגשוג גם בתקופה הקרובה".