שמחה ביישוב אדם
ספר תורה נתרם לזכרו של יותם עובדיה הי"ד

מאות מתושבי אדם, חברים ובני משפחה השתתפו בהכנסת ספר תורה לזכרו של יותם הי"ד שנרצח בפיגוע דקירה ביולי 2018.

אורלי הררי , ג' בטבת תש"פ

יותם הי''ד הפיץ אור וטוב לכל הסובבים אותו
יותם הי''ד הפיץ אור וטוב לכל הסובבים אותו
צילום: דוברות בנימין

ספר תורה חדש נתרם לבית הכנסת ''אהבת אדם'' ביישוב אדם בבנימין, לזכרו של יותם עובדיה הי"ד, תושב אדם שנרצח לפני כשנה וחצי בפיגוע דקירה ביישוב.

את הכנסת הספר יזם תושב כפיר ג'ונה מאדם שהתגייס בחודשים האחרונים לגייס כ-150 אלף שקלים לטובת הנצחת חברו הטוב.

טקס הכנסת ספר התורה החל בבית משפחת עובדיה עם כתיבת האותיות האחרונות בספר, ולאחר מכן יצאו המשתתפים לתהלוכה מרשימה סביב היישוב עד לבית הכנסת. עם סיום הכנסת הספר להיכל התכנסו כל החוגגים לסעודת מצווה חגיגית.

אבי עובדיה, אביו של יותם הי"ד, אמר: "מעמד מרגש וקשה. כל המשפחה שבאו, החברים ליישוב, היה אירוע מדהים והראש שלי היה רק על הילד הזה והאהבה הגדולה שכולם העניקו לנו. בשם המשפחה אנו אומרים תודה ענקית לכל מוקירי זכרו של יותם שבאו לכבד אותנו ולכל החברים היקרים שפעלו בחודשים האחרונים בלי הפסקה לטובת מימון הכנסת הספר".

צילום: דוברות בנימין

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ פתח את תהלוכת ספר התורה: "זכינו היום להגדיל תורה ולהאדירה לזכרו של יותם הי''ד. אין דבר סמלי יותר מקיום הכנסת הספר עם סיום ימי החנוכה שבו אנו מאירים את האור ומפיצים את הנס הגדול שנעשה עימנו. יותם הי''ד היה מפיץ אור וטוב לכל הסובבים אותו ולאחר מותו אנו מוקירים את ההקרבה הגדולה שעשה והציל את חיי משפחתו ותושבים נוספים.

''טל והילדים, אבי וכרמלה עובדיה, יהודה ורוחמה אדרי, ליבנו אתכם, ויהי רצון שיותם יהיה מליץ זכות עליכם ועל כלל עם ישראל. יישר כח לכל המסייעים למען הנצחת יותם וביחד נזכה להמשיך להגדיל את ההתיישבות בחבל ארצנו הנצחית", הוסיף גנץ.

כפיר ג'ונה שיזם את הכנסת ספר התורה אמר בהתרגשות: "יגעת ומצאת, תאמין. כבר חודשים ארוכים שהרבה אנשים טובים פועלים בנחישות ואפילו בעקשנות למען הנצחת יותם שלנו וברוך ה' זכינו להגיע לאירוע המפואר הזה. המילה תודה מרקיעה שחקים לנוכח האירוע המרגש הזה. זה המעט שיכולנו לעשות לזכרו של יותם ומשפחת עובדיה האהובה. מודה לכל מי שהיה שותף איתנו בחלום והפך אותו למציאות".

יו"ר היישוב אדם דני סייג: "קהילת היישוב אדם מחבקת ואוהבת את משפחת עובדיה ללא הרף והיום אנו זוכים במעמד הגדול של הכנסת ספר תורה לזכרו של יותם ז''ל. נמשיך לחבק ולתמוך במשפחה כקהילה אחת חזקה. מודה לכל השותפים באירוע המבורך של הכנסת ספר התורה לזכרו של יותם שהיה מאיר את העולם במעשים טובים".

צילום: דוברות בנימין