כמאה רבני קהילות מכל העולם ביקרו בשומרון

רב הקהילה היהודית באמסטרדם שבהולנד על החלטת בית הדין בהאג לחקור את "פשע" ההתיישבות ביהודה ושומרון: "החלטה מוטעית".

ערוץ 7 , ג' בטבת תש"פ

ביקור הרבנים בשומרון
ביקור הרבנים בשומרון
צילום: רועי חדי

כמאה רבנים וראשי קהילות מכל העולם, הגיעו היום (שלישי) לסיור בשומרון, זאת כחלק מפעילות יחידת קשרי החוץ של השומרון.

הביקור התקיים בשיתוף פעולה עם ההסתדרות הציונית העולמית בהובלתו של הרב יחיאל ווסרמן ראש המערך לשירותים רוחניים בתפוצות, אלוף במילואים ח"כ לשעבר עוזי דיין, ואלוף במילואים גרשון הכהן.

הרבנים צפו מהמרפסת של המדינה בפדואל לעבר כל מישור החוף, ביקרו באיזור תעשייה ברקן, עלו להר כביר וביקרו בישיבת אלון מורה שם נפגשו עם רב השומרון הרב אליקים לבנון, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, וסגנו דוידי בן ציון ומנכ"ל מוסדות אלון מורה אליסף פרשן.

דגן שוחח עם הרבנים שהגיעו מ- 39 מדינות שונות, בהן: צרפת, קוסטה ריקה, ארגנטינה, הולנד, ספרד ועוד.

"הבנייה בשומרון והגידול הגבוה בשומרון הם התגשמות חזון הנביאים, כל רב וכל יהודי וכל אדם מאמין יכול להגיע לשומרון לצאת מהרכב לנשום את האוויר ולראות בעיניים את התגשמות דברי הנביאים ירמיהו ועמוס. הנוכחות שלכם, התמיכה שלכם, חשובה וקריטית. הקשר שלנו של יהודה ושומרון עם יהודי התפוצות, חשובה ויכולה להיות מהפכת תודעה. אני קורא לכם להיות שגרירים שלנו במדינות שלכם, שגרירים של האמת", קרא דגן.

ראש המועצה דיבר על המלחמה ב-BDS וקרא לרבנים לסייע במלחמה שהוא קרא לה: "האנטישמיות החדשה מלחמת השקרים והדה לגיטימציה".

הרב סבאג, רב קהילת אמסטרדם שבהולנד, התייחס להחלטה בהאג לחקור פשעי מלחמה לכאורה שביצעה ישראל ביו"ש ואמר: "מחמם את הלב לראות שיש אנשים שגרים פה ושומרים על המסורת. כשמדברים על האנשים שגרים כאן כפושעי מלחמה זה מרגיז ולא נכון, אלה אנשים שחיים את החיים שלהם על אדמתם, ומנסים לעשות כל מה שאפשר כדי לעשות חיים טובים לעצמם ולשכנים שלהם. להגדיר את זה כפשעי מלחמה לא רק שזה לא נכון אלא שזה ב 180 מעלות הפוך. אני יודע שבכל העולם יש לובי של מדינות אחרות כדי לשים את ישראל באור לא טוב. כואב לי הלב שלא אומרים בעולם את האמת על המקום הזה".

הרב הראשי של פריז הרב דוד גוגלהיים חיזק את ראש מועצת שומרון ואמר לו: "אתם עושים עבודת קודש בבניית ארץ ישראל המשיכו כך מחזקים את ידיכם".

הרב לבנון רב השומרון אמר: "זו זכות לנו לגור ולבנות את לב ארץ ישראל, וכשמגיעים לכאן רואים, את המסות והמספרים, רואים שזה דבר גדול ועצום"

במהלך האירוע העניק ראש המועצה האזורית שומרון דגן תעודת הוקרה לרב וסרמן וציין כי הוא "ידיד של אמת, תושבי השומרון מוקירים אותך על כך".