נפתחה העונה הרביעית של "ליגת האלופים"

ליגת הכדורסל היחידה במדינת ישראל לשחקנים עם מוגבלויות מנטליות החלה עונה רביעית. ראש העיר ירושלים: "גאווה גדולה והתרגשות גדולה".

ערוץ 7 , ג' בטבת תש"פ

פתיחת העונה ב"ליגת האלופים"
פתיחת העונה ב"ליגת האלופים"
צילום: אסף פינקלשטיין ואסתי קירמאייר

העונה הרביעית של "ליגת האלופים" - ליגת הכדורסל הראשונה והיחידה במדינת ישראל המיועדת לשחקנים עם מוגבלויות מנטליות, נפתחה הערב (שלישי).

הליגה הוקמה ומנוהלת על ידי עיריית ירושלים, מנהל קהילתי רמות אלון וארגון עלי שיח שמפעיל פרויקטים חברתיים רבים למען קבלת השונה.

בליגה שותפים ארגונים רבים, בהם: סדנת שילוב באמונה, מכון פוירשטיין, שק"ל, שלוה, מעון ידידה, לב בנימין, ועוד. השנה תתרחב פעילות הליגה עם קבוצות חדשות כדי לאפשר לשחקנים נוספים עם מוגבלויות להשתלב בפעילות ולהגיע לכדי מיצוי הפוטנציאל האישי.

המשחקים יתקיימו בשני בתים כדי לאפשר לשחקנים בכל הרמות להתקדם מתוך מקום שוויוני ככל שניתן. האירוע הופק בסיוע עמותת "פותחים את הלב ומעניקים באהבה" ואת המוסיקה ניגנו "הפנתרים האדומים" - דיג'אים עם צרכים מיוחדים של המורה אליק קורפו.
הרב חיים פרקל, מייסד ומנכ"ל "עלי שיח", הסביר "הפרויקט הזה מוכיח שוב ושוב כמה עוצמה יש בקהילה הירושלמית שרתומה למען אנשים עם מוגבלויות. מן ההדים החמים שהפרויקט הזה מקבל אנחנו מקבלים כוחות רבים להמשיך ולפעול למען האוכלוסייה הזו".

ראש העיר ירושלים משה לאון ציין, "ליגת האלופים אשר מחברת בין כלל אוכלוסיות העיר, הנה ליגת העל של העיר הקהילתית שלנו, והגאווה של פעילות מחלקת צמי"ד. ההתרגשות שלנו בשיאה".

לדבריו, "זו גאווה גדולה והתרגשות גדולה לראות את האנשים הנפלאים הללו, שמעפילים כל פעם מחדש לפסגות חדשות. אני מברך אותכם ומחבק אותכם וגאה בכם מאד מאד"


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il