כוכב הפועל באר שבע פורש ממשחק

רגע אחרי שחזר מפציעה ארוכה שאיימה לחסל לו את קריירת המשחק, הודיע קפטן הפועל באר שבע מאור מליקסון על פרישה כשהוא בן 35

נרי וייס , ד' בטבת תש"פ

אלונה ברקת
אלונה ברקת
צילום: פלאש 09

עם 26 הופעות בנבחרת ישראל בהן כבש 3 שערים, 3 תארי אליפויות רצופים עם הפועל באר שבע, 2 זכיות בגביע הטוטו בכדורגל, 2 זכיות בתואר אלוף האלופים ואליפות אחת בפולין עם ויסלה קראקוב, הודיע לפני זמן קצר מאור מליקסון על פרישה מכדורגל.

מליקסון בן ה-35 הודיע על פרישה בשל מצבו הרפואי, כאשר רק לפני שלושה שבועות חזר לשחק כדורגל לאחר תקופה ארוכה שבילה בחוץ כשזה עמד על סף סיום הקריירה. היום (רביעי) הודיע מליקסון כי לא יכול עוד וכי החליט על פרישה באופן סופי.

מליקסון נחשב למי שמזוהה עם ההצלחה של הפועל באר שבע יותר מכל שחקן אחר כשזה שיחק במדי הקבוצה מבירת הנגב בשתי קדנציות שונות וכאמור היה אחד מהאחראים על שושלת האליפויות של הקבוצה שלוש שנים ברציפות.

במסיבת העיתונאים שכינסה באר שבע היום פתח מליקסון ואמר כי "תמיד כששחקן מודיע על פרישה ממשחק, אחת השאלות ששואלים אותו היא אם הוא היה עושה משהו אחרת. אולי הייתי עושה דבר אחד שונה. תגידו שזה מוזר ושזה חלום של כל אחד. לא הייתי יוצא לאירופה, לא הייתי עוזב את הפועל באר שבע", אמר השחקן שבכה ללא הפסקה בין משפט למשפט.

מליקסון לא יכל עוד לעצור את הדמעות ונתן לבעלים של באר שבע, אלונה ברקת להקריא את מכתבו שלו במקומו: "נכון, הצלחתי בפולין ובצרפת. כל שנייה בחוץ הייתה בשבילי שנייה מבוזבזת. אתם האוהדים כתבתם ששלוש שנים היה לכם חור וזה נכון. כשהגעתי לכאן ללאומית, כולם אמרו שנגמרה לי הקריירה אבל לא ויתרתם עליי. אם נדמה לכם שהייתי אדיש לזה, זה ממש לא נכון. הייתי נבוך והרגשתי את האהבה בכל שנייה. אין לי מושג למה מגיע לי כל הטוב הזה. אני הולך בעיר ומוקף באהבה מכל מקום. ומי אני? רק ילד צנוע מיבנה שרצה לשמח ולשמוח איתכם. האהבה הזו הביאה אותנו מהלאומית עד סן סירו וסלטיק פארק. כמה כוח יש באהבה. אני רוצה להגיד לכם היום תודה שהייתם שם, השגנו לא מעט אבל זה לא העיקר. ניסיתי לחזור, שיקום ארוך ואימונים קשים, אבל לפעמים צריך להסתכל למציאות בעיניים ולהבין שנגמר. אני לא יכול לתת 100% ומבחינתי זה קו אדום. תודה לאלונה, אסי רחמים, ברק בכר, מכבי יבנה, בית"ר ירושלים, מכבי חיפה, ולנסיין, ויסלה קרקוב. תודה למשפחה האוהבת והתומכת שלי. תודה לרופאים שהצילו אותי, איבדתי את הכדורגל אבל השגתי את החיים. אני יכול לדבר עד מחר אבל רק אתם תבינו את האהבה שלי למועדון. מעכשיו יהיה לי חור בלב שאני בספק אם אפשר יהיה למלא".

אלונה ברקת הקריאה מכתב שהיא כתבה בעצמה ואמרה "זה רגע קשה בשבילנו. הוא הגיע כשהיינו בלאומית והוא האמין בנו. היה חיבור מדהים וקסום בין שחקן מוכשר מאוד לקהל אוהדים שמיד התאהב בו. הוא לא נולד בסורוקה, אבל מבחינתנו הוא שחקן בית לכל דבר. הקהל הרעיף עליו אהבה וכשהוא עזב הייתה תחושה של ריקנות גדולה מאוד. כשידענו שמאור חוזר לישראל, היה ברור לכולם שהוא חוזר להפועל באר שבע, חוזר הביתה. היה קמפיין של עיר שלמה שהתגייסה לחזרתו של הבן הביתה. הרשתות החברתיות היו מלאות בסרטונים של מאור תחזור הביתה. הפגישה שלי עם מאור הייתה של כמה דקות לפני שהוא אמר לי שהוא חוזר הביתה. לא דיברנו על כסף והיה ברור שהוא חוזר אלינו.

"אני רוצה להודות למשפחה שלו. בשבילנו מלי הוא סמל, אגדה, הוא רקד על המגרשים, הוא שחקן מופלא שריגש אותנו. זכינו שהוא היה חלק חשוב מאוד מהמשפחה שלנו. איתו ביחד עשינו דברים מופלאים, אבל מלי הוא הרבה מעבר לשחקן כדורגל. הוא איש מדהים, הוא צנוע. הפועל באר שבע תמיד הייתה הרבה חשובה בשבילו מאשר הוא עצמו. אהבה לזולת ולאדם היא הערך הכי חשוב שלו. הוא צנוע, מופנם. אתם לא יודעים כמה הוא מצחיק וכמה טוב הוא עושה לחדר ההלבשה. אין לי ספק שאני מדברת בשם ההנהלה, השחקנים, הצוות המקצועי וכל האוהדים בארץ. אנחנו מודים לך על כל מה שעשית ונתת לכדורגל. אין לי ספק שתהיה חלק חשוב מהעתיד של הפועל באר שבע. אנחנו מודים לך ואוהבים אותך מאוד".

לא רק באר שבע נפרדה ממליקסון, כאשר גם היריבה בית"ר ירושלים, במדיה פרץ הכישרון הצעיר מיבנה והיא זו שגילתה אותו בליגות הנמוכות נפרדה ממי שנחשב לאחד הכישרונות הגדולים ששיחק במדיה.

"הוא גרם לנו להרבה רגעים יפים וגם קצת פחות, אבל הוא תמיד היה מוערך, נערץ ואהוב. בית"ר ירושלים נפרדת היום ממאור מליקסון. המועדון מאחל למאור בריאות איתנה והצלחה בדרך הבאה בה יבחר".

קפטן הקבוצה מהבירה, עידן ורד, אמר כי "מאור בשבילי השחקן הגדול ביותר בתולדות הפועל ב"ש. לראות אותו משחק היה כמו ריקוד מדהים ובלתי נגמר. כל שבוע מחדש היה מפתיע ומרגש את הקהל ושחקן שבשבילו קונים כרטיס. למדתי ממנו המון ואני רוצה לברך אותו על קריירה מדהימה ובהצלחה באתגרים החדשים".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il