בית הדין הקל בעונשה של הפועל ת"א

אחרי שגזר עליהם 3 משחקי רדיוס בשל התפרעות אוהדיהם, הקל בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל בעונשה של הפועל ת"א, בניגוד למכבים

נרי וייס , ד' בטבת תש"פ

בית משפט. אילוסטרציה
בית משפט. אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל החליט היום (רביעי) להפחית להפועל תל אביב משחק אחד מעונש הרדיוס ולהשאיר את הרדיוס של מכבי תל אביב על כנו בעקבות אירועי הדרבי התל אביבי.

כזכור, שתי הקבוצות הועמדו לדין ונענשו בשל אירועי הדרבי התל אביבי במהלכם התפרעו אוהדי שתיהן כאשר הדליקו אבוקות, הביאו לפגיעה בצלם ובאוהדים וכמעט שגרמו לפיצוץ המשחק בשל סכנה לחיי אוהדים.

בדיון בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל בשבוע שעבר, נענשו השתיים באופן קשה כשהאדומים נענשו בשלושה משחקי רדיוס, ולאחריהם סגירת יציעים 4-5 בשני משחקים נוספים בנוסף לקנס של 50 אלף שקל, והצהובים ספגו עונש רדיוס של משחק אחד, סגירת יציעים 10-11 בבלומפילד במשחק נוסף, וקנס כספי של 25 אלף שקל.

השתיים הגישו ערעורים לבית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל והיום זו החליטה להקל בעונשם של האדומים, ולהותיר את עונשם של הצהובים כמות שהיא. סגירת היציעים של שתי הקבוצות בוטלה לחלוטין.

בשתי הקבוצות החלו לגבש הצעות לבטל את עונשי הרדיוס ואף הביאו לתמיכה רחבה מקבוצות נוספות מליגת העל, אך בית הדין העליון לא התרגש והחליט שלא לבטל או להמיר כלל את העונשים הללו.

כעת לאדומים נותרו שני משחקי רדיוס, כשביום ראשון הקרוב הם יארחו את הפועל באר שבע באצטדיון בנתניה, ולצהובים משחק רדיוס אחד - מול בית"ר ירושלים, אותו יקיימו באצטדיון בחיפה.

בנוגע לערעור של מכבי תל אביב נכתב: "נוכח העובדה שלא הייתה המארחת במשחק ואף נקטה אמצעים להביא את המתפרעים לדין לאחר מעשה, החלטנו לבטל את חלקו של העונש המתייחס לסגירת יציעים 10-11 בבלומפילד - עונש אשר כך לא נראה לנו הולם בנסיבות המקרה. יתר העונשים - הקנס הכספי והרדיוס - יישארו בעינם".

בנוגע לערעור של הפועל תל אביב נכתב בהחלטה: "צדק הדיין הראשי בקבעו את אחריותה המוגברת של הקבוצה לאירועים במשחק. בין היתר, בהיותה הקבוצה המארחת ואחראית לסדר במגרש וכן נוכח מעורבותם הפעילה יותר של אוהדיה באירועים השונים, לרבות השלכת החפצים והפגיעה הפיזית בעוזר השופט".

בהחלטה נכתב עוד כי עונשה של הפועל הוקל בשל הודעת המועדון האדום כי מאז האירוע ועד היום הצליחה הקבוצה לאתר שלושה מהמתפרעים והעבירה את פרטיהם למשטרת ישראל, ובכך יש נסיבה מקלה.

"עם זאת, נראה לנו העונש של שלושה משחקי רדיוס בפועל חמור למדי, גם ביחס לעונש שנגזר על מכבי, וסבורים אנו כי יש להעמיד עונש זה בפרופורציה הנכונה. אשר על כן, החלטנו לקבל את ערעורה של הפועל באופן חלקי ולקבוע כי יהיו שני משחקי רדיוס בפועל מתוך השלושה שנגזרו עליה, והמשחק הנוסף יהיה על תנאי למשך שנה מהיום, שהקבוצה לא תעבור בתקופה זו אחת העבירות בהן הורשעה בתיק זה. יתר העונשים יישארו בעינם".

במכבי ובהפועל לא קיבלו בלב שלם את ההחלטה ומתכננים להמשיך לנסות ולבטל את העונשים כששם יוזמים לעלות להצבעה בישיבת הנהלת ההתאחדות לכדורגל ביום רביעי הבא, בקשה להוצאת עונש הרדיוס מתקנון משמעת ההתאחדות לכדורגל.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il