בכירים בליכוד: אדלשטיין ימנע הצבעה על החסינות

לדברי הבכירים, יו"ר הכנסת יעשה שימוש בסמכותו למנוע את כינוס הוועדה המסדרת לצורך הקמתה של ועדת כנסת קבועה שתדון בבקשות החסינות.

ערוץ 7 , ה' בטבת תש"פ

נתניהו בכנס הליכוד. ארכיון
נתניהו בכנס הליכוד. ארכיון
צילום: קובי ריכטר/TPS

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין הודיע אתמול (רביעי) כי יתייעץ בתחילת השבוע עם יועמ"ש הכנסת עו"ד אייל ינון בנוגע לבקשת יו"ר הוועדה המסדרת, ח"כ אבי ניסנקורן, לכנס את הוועדה לצורך הקמת ועדת כנסת שתדון בבקשות החסינות של נתניהו וח"כ חיים כץ.

אולם הבוקר דווח ברשת ב' כי לדברי בכירים בליכוד אדלשטיין למעשה כבר החליט שלא לאפשר הקמת ועדת כנסת, דבר שימנע דיון בחסינות בכנסת הנוכחית.

אדלשטיין קיבל את הזכות להטיל ווטו על כינוס ישיבות הוועדה המסדרת בהחלטה שקיבלה הוועדה המסדרת עצמה בהסכמת כחול לבן לאחר שהוחלט על פיזור הכנסת.

בליכוד מקווים להצליח לבלום את הדיון בחסינותו של נתניהו בכנסת הנוכחית, זאת משום שנכון לרגע זה מסתמן שלנתניהו לא יהיה רוב לבקשה שהגיש.

אם תדחה הכנסת את בקשת החסינות של נתניהו יוכל היועץ המשפטי לממשלה להגיש נגדו את כתב האישום באופן מיידי, ללא תלות בתוצאות הבחירות הקרובות.

אולם, אם הדיון בחסינות ידחה לכנסת הבאה, יתכן שאז יצליח נתניהו לגבש רוב של 61 חברי כנסת שיהיו מוכנים להעניק לו את החסינות ולמנוע את העמדתו לדין.