יו"ר הוועדה למינוי בכירים בביקורת על ארדן: "לא יכול להשיל מעצמו אחריות"

יו"ר הוועדה המייעצת למינויים לתפקידים בכירים מסביר מדוע דרשה הוועדה לדון רק במועמד אחד לתפקיד מפכ''ל המשטרה.

ערוץ 7 , ה' בטבת תש"פ

השופט בדימוס אליעזר גולדברג
השופט בדימוס אליעזר גולדברג
צילום: איציק הררי, דוברות הכנסת

השופט בדימוס אליעזר גולדברג, יו"ר הוועדה המייעצת למינויים לתפקידים בכירים, הסביר את בקשת הוועדה לדון רק במועמד אחד לתפקיד מפכ''ל המשטרה, ולא לדון בכמה מועמדים כפי שביקש השר לביטחון הפנים גלעד ארדן.

בראיון למרדכי גילת ותמר אלמוג בכאן רשת ב' אמר גולדברג כי "הוועדה איננה שותפה להליך הבחירה, זו לא ועדת סינון ומינוי. השר לא יכול להשיל מעצמו אחריות. זה מה שארדן עושה כשהוא מגיש לוועדה יותר משם אחד. הוא גורם לכך שנהיה ועדת מינוי".

עוד אמר השופט בדימוס: "אם תשב הממשלה ותחליט שבסמכות השר להגיש יותר ממועמד אחד – זו תהיה החלטה שתשנה את הכללים. היום אנחנו יושבים על פי הכללים הקיימים. יש היגיון בכללים.

''הוועדה אינה שותפה להליך הבחירה. זו לא ועדת בחירה או סינון או ועדת מינוי. הוועדה בראשותי לא דנה באף מקרה ביותר ממועמד אחד. אולי בהרכבים אחרים היו החלטות אחרות", הוסיף גולדברג.

כאמור, הוועדה המייעצת למינויים לתפקידים בכירים דרשה מארדן להגיש מועמד אחד בלבד לתפקיד המפכ''ל ומועמד אחד לתפקיד נציב השב"ס.

השר התנגד לדרישה זו והסביר: ״על מנת שלא ייווצר מצב, שפסילה של מועמד יחיד שהוגש תשאיר את המשטרה או את שב״ס ללא מפקד קבוע לתקופה ארוכה נוספת, קיים הכרח לבדוק במקביל כמה מועמדים וכך להבטיח את השלמת המינוי".