היום בירושלים: עצרת סולידריות נגד האנטישמיות

לנוכח גל האנטישמיות בארה"ב ובאירופה תתקיים היום בירושלים עצרת הזדהות עם יהדות התפוצות ועם צועדי מצעד המחאה בניו יורק.

ערוץ 7 , ח' בטבת תש"פ

גשר ברוקלין
גשר ברוקלין
צילום: אייסטוק

ברחבת המוסדות הלאומיים בירושלים יערך היום אחר הצהריים (ראשון) מפגן הזדהות עם יהדות התפוצות ועם הצועדים במצעד המחאה בניו יורק בעקבות גל האנטישמיות הגואה.

האירוע שיחל בשעה 16:30 מתקיים ביוזמת הסוכנות היהודית, ההסתדרות הציונית העולמית והליגה נגד השמצה.

"האירוע בירושלים נועד לשלוח מסר של תמיכה מישראל ביהדות התפוצות על רקע הזינוק החד באירועי האנטישמיות בעולם ובעקבות התקריות האנטישמיות הקשות האחרונות במונסיי, ברוקלין וניו ג'רזי", אומרים המארגנים.

מפגן הסולידריות מישראל ייערך במקביל לצעדת הענק שתתקיים בברוקלין ביום ראשון ביוזמת הפדרציה היהודית של ניו יורק (UJA), תחת הכותרת No Hate No Fear, בעקבות אירועי האנטישמיות החמורים נגד יהודים בעיר ניו יורק בעת האחרונה.

בירושלים יישאו דברים יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק (בוז'י) הרצוג, סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, יעקב חגואל, מנכ"לית הליגה נגד השמצה בישראל קרול נוריאל, מנכ"לית הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה בישראל (JFNA), בקי כספי, מנכ"ל המשרד הישראלי של הפדרציה היהודית של ניו יורק (UJA), אורי לוונטר-רוברטס וסמנכ״ל משרד התפוצות, חגי אליצור.

במקביל למפגן הסולידריות בירושלים, מאות שליחות ושליחים של הסוכנות היהודית, כמו גם משלחת מיוחדת של הליגה נגד השמצה, יצטרפו למצעד בגשר בברוקלין ויצעדו יחדיו עם נציגי הקהילה בניו יורק ותומכיה במסר של תמיכה וסולידריות.