חמש שנות מאסר לנהג הדורס שהיה שיכור

יוסף לוגסי שדרס את לואיס בג'רנו ז"ל בעת שנהג כשהוא שיכור, והורשע בהריגה, נדון לחמש שנות מאסר בפועל ורישיונו נפסל לצמיתות.

ערוץ 7 , ח' בטבת תש"פ

בית משפט
בית משפט
צילום: ISTOCK

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר עונש של חמש שנות מאסר בפועל על יוסף לוגסי, תושב תל אביב בן 38, שהורשע בהריגתו של לואיס בג'רנו ז"ל, אזרח קולומביה שהיה בן 31 במותו.

על פי גזר הדין, התאונה אירעה ברחוב שטרית בתל אביב בחודש מאי 2018, בשעה 03:40 לפנות בוקר. באותו זמן עסק בג'רנו במסגרת עבודתו כעובד קבלן של עיריית ת"א, בסימון כבישים.

לפני תחילת עבודות הסימון והצביעה לבשו העובדים אפודים זוהרים והניחו בכביש ועל הרכב עמו הגיעו למקום אביזרי בטיחות ואזהרה כאמצעי התרעה בפני נהגים על ביצוע עבודות בכביש.

בזמן שבג'רנו ניגש אל הרכב, שחנה בנתיבים בהם בוצעה העבודה, פגע בו לוגסי בעוצמה בעת שנסע במהירות שאינה פחותה מ-100 קמ"ש, כשהוא שיכור ובדמו אלכוהול ברמה של פי 2.8 מהמותר בכביש שהמהירות המותרת בו היא 60 קמ"ש. כתוצאה מעוצמת המכה סבל המנוח מפגיעה רב מערכתית קשה שהובילה למותו.

לוגסי הודה בכתב אישום מתוקן במסגרת הסדר טיעון אליו הגיעו הצדדים, בעקבות הליך גישור. המדינה ביקשה להטיל 7 שנות מאסר, מאסר על תנאי ופיצוי למשפחת המנוח. ההגנה לא הוגבלה בטיעוניה. כן הוסכם כי רישיונו של לוגסי ייפסל לצמיתות.

בגזר הדין ציין בית המשפט, "מדיניות הענישה הנוהגת בעבירה בה הורשע הנאשם מתחשבת בצורך במאבק בנגע תאונות הדרכים שהפכו לרעה חולה בארצנו. התופעה מחייבת חינוך, מודעות ציבורית, אכיפה ועוד. כאשר מדובר בעבירות תעבורה קטלניות, שומה על בתי המשפט להעביר מסר ברור, נוקב וחד משמעי באמצעות הטלת עונשי מאסר ההולמים את חומרת המעשים ותוצאותיהם הקשות".

עוד נקבע, "אדם צעיר שעתידו לפניו אשר יצא לעמל יומו, או יותר נכון במקרה שלנו, לעמל 'לילו', ומצא באחת את מותו המיידי והאכזרי , וזאת אך ורק בשל העובדה כי הנאשם אחז בהגה כשהוא שיכור, נסע בכביש עירוני במהירות של 100 קמ"ש ולא הבחין באמצעי הזהירות במנוח ובכלי הרכב, אף על פי שיכל וצריך היה להבחין בהם".

בית המשפט התייחס לתיקון חוק העונשין בעניין עבירות ההמתה וקבע כי התיקון לא מצדיק הפחתה של רף הענישה בעבירה זו.

לנוכח זאת קבע בית המשפט כי מתחם העונש ההולם לעבירה נע בין 4 ל- 8 שנות מאסר והטיל על הנאשם 5 שנות מאסר, פסילה מלהחזיק ברישיון נהיגה לצמיתות, מאסר על תנאי ופיצוי למשפחת המנוח בסך 35,000 ש"ח.