למעלה מ-25 אלף צועדים מחו נגד האנטישמיות

רצף האירועים האנטישמיים הקשים במונסי, ברוקלין וניו ג'רזי הביא רבבות לצעוד על גשר ברוקלין כאקט סולידריות עם הקהילה היהודית.

ערוץ 7 , ט' בטבת תש"פ

הצועדים על גשר ברוקלין. אתמול
הצועדים על גשר ברוקלין. אתמול
צילום: ג׳ייק אזנר, הפדרציה היהודית של ניו יורק (UJA)

למעלה מ-25 אלף משתתפים, יהודים ולא יהודים, תושבי העיר ניו יורק והסביבה, כולל נבחרי ציבור בכירים וביניהם מושל מדינת ניו יורק, ראש העיר ניו יורק, סנאטורים וחברי קונגרס, צעדו היום על גשר ברוקלין בניו יורק.

הצועדים השתתפו באירוע כאקט של סולידריות עם הקהילה היהודית וכמחאה נגד גל האנטישמיות, כפי שבאו לידי ביטוי בתקריות הקשות האחרונות במונסי, ברוקלין וניו ג'רזי.

הצעדה והעצרת שהתקיימה בברוקלין מיד לאחריה, תחת הכותרת: No Hate. No Fear, אורגנה ע״י הפדרציה היהודית של ניו יורק (UJA) בשיתוף עם ארגון JCRC-NY. באירוע הופיעו, בין היתר, הזמר מתיסיהו ולהקת המכביטס.

"היום לא רק חצינו גשר אלא התחלנו בבנייה של גשרים טובים יותר בין כל הזרמים היהודיים ובין יהודים ללא-יהודים", אמר מעל במת העצרת אריק גולדשטיין, מנכ"ל הפדרציה של ניו-יורק (UJA).

לדבריו, "בניית גשרים פירושה לשים בצד את ההבדלים שלנו, דתיים ופוליטיים, ולצאת נגד אנטישמיות על כל צורותיה באשר היא. מטרת הצעדה של היום היא להצהיר בקול רם וברור שכל התקפה נגד יהודי חובש כיפה כמוה כהתקפה נגד כל יהודי - כמוה כהתקפה נגד כל תושב ניו יורק - כמוה כהתקפה נגד כל אדם שוחר שלום".

מייקל מילר, מנכ״ל JCRC-NY אמר: "ההתאספות היום של למעלה מ-25,000 איש המייצגים את כל הקשת של הקהילה היהודית בניו יורק ורבים מהקהילה הלא-יהודית, מוכיחה עד כמה חמורה ואמיתית היא מגפת האנטישמיות השוטפת את העיר ניו יורק בימים אלו. אנו נמשיך לעבוד עם ההנהגה הפוליטית שלנו הן ברמה העירונית והן ברמה הארצית, בכדי להתמודד עם הנגע הזה וכדי להבטיח את שלומה וביטחונה של הקהילה היהודית ויתר הקהילות בניו יורק".