בהובלת נתניהו ובנט
אושרה הרחבת מצפה דני במעלה מכמש

מועצת התכנון העליונה של המנהל האזרחי ביו"ש אישרה היום (שני) להפקדה את תכנית הרחבת השכונה מצפה דני בחבל בנימין.

ערוץ 7 , ט' בטבת תש"פ

השר בנט בבקעת הירדן
השר בנט בבקעת הירדן
צילום: מירי צחי

מועצת התכנון העליונה של המנהל האזרחי ביו"ש אישרה היום (שני) להפקדה את תכנית הרחבת השכונה מצפה דני שבמעלה מכמש, בו נרצח דני פריי ז"ל בשנת 1995, כחלק ממהלך ההסדרה של השכונה.

את המהלך הוביל ראש הממשלה נתניהו וממלא מקום מנכ"ל משרדו רונן פרץ וקידם שר הביטחון, נפתלי בנט.

פרץ הגיע בשליחותו של ראש הממשלה נתניהו כבר ביום רביעי שעבר לבשר לראשי היישוב מעלה מכמש על האישור המסתמן להרחבת השכונה.

שר הביטחון בנט אמר הערב, "במקום בו ניסו לפגוע בנו ולשבור את רוחנו, אנחנו נצמיח חיים ונבנה עוד. זו התשובה החזקה מכל מול אויבנו – עם בונה בארצו.

''ההתיישבות ביהודה ושומרון הייתה ונשארה מאבני היסוד של הציונות. אחרי שנים שדיברו על הקפאה אנחנו מובילים הסדרה ובנייה. וחשוב מכל – מבלי להתנצל על כך", הוסיף בנט.

ביומיים האחרונים אישרה מועצת התכנון העליונה במנהל האזרחי תכניות בניה לכ-1,936 יחידות דיור ברחבי יהודה ושומרון. 1,150 מהיחידות אושרו להפקדה, השלב ראשון בהליך התכנון. 786 יחידות אושרו למתן תוקף המהווה אישור תכנוני סופי.

בנוסף ל-180 יחידות הדיור במצפה דני, קודמה תכנית לאישור 258 יחידות דיור בחרשה, 147 יחידות דיור במצפה יריחו, 107 יחידות באלון מורה, 100 בנווה צוף ו-40 בפדואל.

מועצת יש''ע הגיבה "לשמחתנו, הבנייה ביהודה, שומרון ובקעת הירדן היא דבר שבשגרה ואנו שמחים לראות שבכל מספר חודשים תכניות עולות למועצת התכנון העליונה".

"הגיע הזמן שארגוני השמאל הקיצוניים יקבלו את העובדה שגם ארה"ב הכריזה שההתיישבות ביהודה שומרון ובקעת הירדן אינה נוגדת את החוק הבינלאומי וכי החלת הריבונות הישראלית היא קונצנזוס במדינת ישראל".

"לאחר 8 שנות הקפאת בנייה חסרות תקדים, הממשלה מאשרת בנייה באופן תדיר ואנו מחזקים את ידיהם של ראש הממשלה ושר הביטחון על העשייה המבורכת. אנו צריכים עוד ועוד בנייה על מנת לקדם את פריחתה ושגשוגה של ההתיישבות", לשון תגובת המועצה.

בתנועת שלום עכשיו זעמו על אישור התוכניות: "בממשלת המעבר עסקים כרגיל - ממשיכים בקידום מסיבי של בנייה מזיקה ומיותרת במקומות שישראל תצטרך לפנות ללא מנדט מהציבור. נתניהו ממשיך לחבל בסיכוי לשלום וגורר את ישראל למציאות של אפרטהייד".