סמוטריץ' על עו"ד אייל ינון: "משפטן ישר, הגון ואובייקטיבי"

שר התחבורה מגיב על החלטת יועמ"ש הכנסת שלא לעסוק בחסינות רה"מ בשל העובדה שרעייתו בין הפרקליטים שגיבשו את כתב האישום נגד נתניהו.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' , י' בטבת תש"פ

עו"ד איל ינון
עו"ד איל ינון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

אני מכיר את אייל ינון מצויין מהחוויה האישית שלי בעבודה איתו בשנים האחרונות, כמי שהעביר כמה וכמה חוקים מורכבים בכנסת העשרים.

עו"ד ינון הוא משפטן ישר והגון שמתנהל בסביבה פוליטית מורכבת ומצליח לשמור בה על מקצועיות אובייקטיבית ולתת שירות משפטי לחברי הכנסת מימין ומשמאל, ללא משוא פנים וללא נקיטת עמדה אישית.

הוא סייע לי רבות לחוקק בצורה מיטבית את חוק ההסדרה למרות שהתנגד לו ואפילו סבר שהוא מעורר קשיים חוקתיים. למרות זאת, אחרי שלא קיבלתי את דעתו, ליווה את הליך החקיקה בצורה מקצועית ואף הגן ומגן עליו בבג"ץ. כך גם בחוק החטיבה להתיישבות, ועוד ועוד.

בחוויתי האישית, ינון הוא משפטן שמבין היטב את תפקיד הייעוץ המשפטי לסייע לנבחרי הציבור לממש את השקפתם וממש לא להחליף אותם או לכפות את דעתו עליהם. פעמים רבות ייחלתי שהיועמ''שים במשרד המשפטים ילמדו ממנו על תפקיד הייעוץ המשפטי.

כמשפטן וכמחוקק, לא פעם חלקתי על קביעות משפטיות שלו, אבל מהיכרותי איתו אני מתקשה לייחס לו כוונות זדון.

החלטתו לעסוק בעניין החסינות היתה שגויה, ואני מקווה ומאמין שנעשתה בתום לב. החלטתו למשוך ידו מכך ראויה ומתבקשת. אני נגד עריפת ראשים ועליהום על כל טעות בתום לב של נבחרי ועובדי ציבור וקורא לחבריי לנקוט באותו הסטנדרט גם כלפי עו"ד ינון.