כתב אישום נגד דורס איתי מרגי בן ה-8: "מיהר להסתיר את הסמים בשיחים"

אמיר אבו לבן, בן 21 מרמלה, נאשם כי דרס למוות את הילד איתי מרגי ז"ל (8) ביום כיפור ומיד יצא מרכבו כדי להחביא את הסמים המסוכנים.

ערוץ 7 , י' בטבת תש"פ

איתי מרגי בן ה-8
איתי מרגי בן ה-8
צילום: באדיבות המשפחה

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד אמיר אבו לבן, בן 21 מרמלה, שדרס למוות את הילד איתי מרגי ז"ל (8) ביום כיפור האחרון.

אבו לבן מואשם בהמתה בקלות דעת, שיבוש מהלכי משפט, קשירת קשר לפשע, סחר בסם מסוכן והחזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית.

על פי כתב האישום, בצהרי יום כיפור הגיע אבו לבן ברכבו לגוש דן כדי למכור סמים מסוכנים מסוגים שונים לכמה צרכני סמים. סמוך לשעה 15:16, לאחר שמכר סמים לארבעה לקוחות ברמת גן, פתח תקווה ותל אביב והיה בדרכו למכור ללקוח נוסף, נהג אבו לבן ברחוב דרך נמיר בתל אביב, מכיוון צפון לדרום, בצומת הרחובות דרך נמיר ורחוב ז'בוטינסקי.

באותה העת, רכב איתי מרגי ז"ל, בן ה-8, על אופניו בכביש, בנתיב הנגדי בכביש מכיוון צפון לדרום. עם הגיעו אל הצומת, פנה איתי אל רחוב ז'בוטינסקי, תוך שהוא חוצה את נתיב נסיעת הנאשם, הנוהג ברכב.

אבו לבן נסע בנתיב האמצעי בכביש ישר, במהירות מופרזת ומעל המותר, פגע באיתי הרכוב על אופניו, בעוצמה רבה. מיד לאחר תאונת הדרכים ובשעה שאיתי מוטל מדמם על הכביש, יצא אבו לבן מהרכב ומיהר להסתיר בשיחים אשר בצד הכביש את הסמים המסוכנים שהחזיק, כדי להעלימם מעיני השוטרים, אשר צפה כי יגיעו אל זירת התאונה ובכוונה להכשיל חקירה פלילית והליך שיפוטי ולהעלים ראיות.

ניידת מד"א אשר הוזעקה למקום התאונה, פינתה את איתי אל בית החולים איכילוב, כשהוא מחוסר הכרה וסובל מחבלת ראש קשה. מאוחר יותר באותו היום נפטר איתי בבית החולים, כתוצאה ממעשיו של אבו לבן.

מותו של איתי נגרם כתוצאה ממעשי הנאשם – נהג ברכב בקלות ראש ובחוסר זהירות וללא תשומת לב לחיי אדם, נהג ביום כיפור במהירות מופרזת ומעל המותר, לא התאים את מהירות נסיעתו למועד בו נהג ברכב, יום כיפור, למרות שהיה מודע היטב לעובדה כי במועד זה משתמשים בכביש הולכי רגל ורוכבי אופניים ובהם, קטינים רבים, המסתמכים על המוסכמה הנוהגת, לא התאים את מהירות נסיעתו לתנועת עוברי הדרך ולתנאי הדרך, לא האט את מהירות נסיעתו בכביש עם הגיעו אל הצומת ולא הבחין במנוח על אף שדה הראייה אשר היה בפניו ולא הגיב בבלימה.

בבקשה להארכת תנאים מגבילים כתבה עו"ד רביד שיפמן: "מעשיו של המשיב, אשר היה קל דעת, בנטילת סיכון בלתי סביר לאפשרות גרימת התוצאה קטלנית, בנהיגתו את הרכב במהירות גבוהה ומופרזת, שאינה הולמת את תנאי הדרך, בדרכו לביצוע עסקת סמים, מלמדים על המסוכנות הרבה הטמונה בו לסיכון בטחון הציבור".