10 חודשי מאסר לשוטר לשעבר שקיים קשרים מיניים עם נחקרות

בית המשפט גזר עונש מאסר על שוטר לשעבר בגין קשרים מיניים עם נחקרות, תוך ניצול פערי כוחות.

ערוץ 7 , י' בטבת תש"פ

ארכיון
ארכיון
צילום: TPS

בית משפט השלום בתל אביב, השופט שמואל מלמד, גזר עשרה חודשי מאסר בפועל וקנס כספי על חוקר לשעבר בימ"ר תל אביב שהורשע בגין עבירות הפרת אמונים והשמדת ראיה.

במסגרת תפקידו כחוקר וכדובר השפה הרוסית, ביצע הנאשם פעולות חקירה שונות במסגרת תיקי חקירה משטרתיים שעניינם חשד לביצוע עבירות של הבאת אדם לעיסוק בזנות, סרסרות, גרימה לעזיבת המדינה לשם זנות או עבדות ועוד.

בין היתר, גבה הנאשם עדויות מנפגעות עבירה ומעדות בתיקים אלו וביצע פעולות חקירה בנוגע לנשים. הנאשם היה מגיע למקלט בו שהו נשים המוכרות כקורבנות סחר בבני אדם, חלקן נשים בזנות, והיה בקשר רציף עימן. המשטרה, באמצעות החוקר המטפל, מהווה כתובת עבורן בכל דבר ועניין. כתוצאה מכך נוצרה קירבה ותלות בין הנשים לבין הנאשם, מתוקף תפקידו.

במסגרת הסדר הודה הנאשם והורשע בניצול הקשר האמור כדי לקיים עם הנשים קשרים מיניים בהסכמה. לצורך ניהול הקשרים המיניים עם הנשים, באופן חשאי וכדי להסתיר את המעשים, רכש הנאשם קו טלפון נייד וזאת בנוסף לקו הטלפון הנייד המשטרתי שהיה ברשותו קודם.

כמו כן, כדי להסתיר את דבר הקשר בינו לבין הנשים, מחק הנאשם משני מכשירי הטלפון שהיו ברשותו את התכתובות בינו לבין הנשים וכן הנחה חלק מהנשים למחוק את התכתובות ביניהם ולא לספר לאיש על דבר הקשר ביניהם. בעקבות החקירה פוטר השוטר מהמשטרה.

עו"ד עדי וולנרמן מהמחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה: "בית המשפט קיבל את עמדת מח"ש וגזר על הנאשם עונש מאסר בפועל בגין עבירות שביצע תוך ניצול פערי כוחות משמעותיים ותוך ניצול נסיבותיהן האישיות של נשים בזנות. הנאשם ניצל את כוחו ומעמדו ובמקום לסייע להן ולתמוך בהן בעת ששהו במקלט, הוא ניצל את האמון שנתנו בו וקיים קשרים מיניים במשך מספר חודשים עם חמש נשים – המוכרות כקורבנות לסחר בבני אדם, אשר אינן דוברות השפה העברית ואינן בעלות אשרת שהייה. גזר הדין מבטא את חומרת העבירות שביצע הנאשם ויש לקוות כי יהווה תמרור אזהרה מפני ניצול לרעה של כוח וסמכות".

בית המשפט קבע בגזר הדין כי "הנאשם שם עצמו בניגוד עניינים מהותי בין תפקידו המשטרתי וחובותיו במשטרת ישראל, לבין סיפוקו האישי וצרכיו". עוד קבע בית המשפט כי מעשיו של הנאשם מהווים פגיעה קשה באמון הציבור במשטרה שעה שמי שאמון על האינטרס הציבורי מכניס עצמו לניגוד עניינים חריף כאשר הוא מעדיף את האינטרסים האישיים שלו על פני האינטרס הציבורי אותו הוא משרת.

נציין כי מעשיו של הנאשם לא גרמו נזק ראייתי לתיק החקירה המשטרתי בפרשה אחרת המתנהלת כנגד מעורבים אחרים.