שר הבריאות ליצמן:
ליברמן ושותפיו התירו דם החרדים, הם האחרונים שיכולים לדבר על הסתה

שר הבריאות יעקב ליצמן מגבה את הרב הראשי יצחק יוסף ומשיב למתקפה של אביגדור ליברמן, יו"ר ישראל ביתנו.

מיכל לוי , י' בטבת תש"פ

יעקב ליצמן
יעקב ליצמן
צילום: הלל מאיר/TPS

שר הבריאות ויו”ר יהדות התורה יעקב ליצמן תקף בחריפות את יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן שמתח ביקורת על הרב הראשי הרב יצחק יוסף.

"האיש האחרון שיכול לדבר ולהטיף לאחרים על הסתה הוא אביגדור ליברמן", אמר ליצמן. "האדם שמאז זיהה את ההסתה והשנאה כמנוע לגריפת קולות, אינו מפסיק ללבות אש בין האוכלוסיות, לשסע בין המגזרים ופועל בזדון ובחוסר אחריות ציבורית, על מנת לפלג ולפגוע במרקם העדין שבין הציבורים השונים בישראל.

"ליברמן ושותפיו לסיעה, כגון אלכס קושניר ודומיו, התירו את דמם של הציבור החרדי והפכוהו לשק חבטות לאומי, בשקרים ובדותות, בבורות ובהכפשות שווא, יום יום, ללא טיפת בושה או אחריות''.

לדבריו המיעוט החרדי בישראל נתון למתקפה חסרת תקדים. "מול דמעות התנין של ליברמן ואנשיו על הסתה ושנאה כלפיהם כביכול, יש לומר טלו קורה מבין עיניכם. אלו אנשי ריב ומדון שבגללם קבוצות מיעוט כמו הציבור החרדי ונציגיו, מתמודדים עם מתקפות שנאה והסתה שלא יתוארו ושאינן מתקבלים על הדעת בחברה מתוקנת.

"אנו מחזקים את ידי הרב הראשי לישראל הראשל”צ הגאון רבי יצחק יוסף שליט”א, נוכח המתקפות הפוליטיות נגדו", הוסיף ליצמן.

מוקדם יותר התנער ראש הממשלה בנימין נתניהו מהתבטאויותיו של הרב הראשי יוסף נגד העולים לישראל. ''אמירה מקוממת שאינה במקומה", הגיב נתניהו. ''העלייה ממדינות חבר העמים לשעבר היא ברכה עצומה למדינת ישראל ולעם היהודי''.

ראש הממשלה הבטיח: ''הממשלה בראשותי תמשיך לפעול למען עלייתם וקליטתם בארץ של אחינו ואחיותיו יוצאי בירת המועצות לשעבר''.

כאמור, הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, אמר בכנס רבנים כי "מאות-אלפים או עשרות-אלפים של גויים באו לארץ בגלל חוק מיהו יהודי (חוק השבות). יש כאן הרבה-הרבה גויים, חלק מהם קומוניסטים, עוינים את הדת, שונאי דת. הם לא יהודים בכלל, גויים. אחר כך מצביעים למפלגות שמסיתים נגד החרדים ונגד הדת".

"העלו אותם פה לארץ שיהיה משקל נגד החרדים", הוסיף הרב הראשי בכנס, על פי הדיווח באתר ynet. "שאם יהיו בחירות לא יהיה הרבה לחרדים. בשביל זה העלו אותם פה לארץ, גויים גמורים, ממש גויים גמורים. לצערנו הרב, אנחנו רואים את פרי ההסתה שהם עושים". בהמשך טען כי בחלק ממשפחות העולים אף יש כאלה ש"הולכים לכנסייה כל יום ראשון, הולכים למנזר".

בסיעת ש"ס ניסו להסביר את דבריו של הראשון לציון ואמרו כי הרב ''התייחס לקבוצה של העולים הלא יהודים שלצערנו הולכת וגדלה בגלל הפרצה של 'סעיף הנכד' בחוק השבות. הרב יצחק יוסף לא אמר חלילה מילה אחת כנגד אחינו ואחיותנו היהודים, עולי רוסיה, שהביאו ברכה עצומה למדינת ישראל ושמרו על יהדותם ודתם למרות הקשיים הגדולים במשך עשרות שנים''.