הרב יוסף: יש שני סוגי עלייה

הרב יצחק יוסף מפרסם באופן חריג סרטון, בו הוא מסביר את דבריו, "יש כאלו שלא יהודים ואפילו מפתחים רגשות אנטישמיות כלפי היהדות".

ערוץ 7 , י' בטבת תש"פ

הרב יצחק יוסף
הרב יצחק יוסף
צילום: יוני קמפינסקי

הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, מפרסם הערב (שלישי) סרטון ובו מסר מפייס כלפי קהילת העולים מרוסיה.

"כידוע ישנם שני סוגי עלייה שעלו מברית המועצות", פתח הרב יוסף, "ישנה העלייה המבורכת של מאות אלפי יהודים שמסרו את הנפש שלהם בברית המועצות, הם ואבותיהם וכל אותם אסירי ציון, שברוך ה' זכינו ועלו פה לארץ ישראל ואנחנו מקבלים אותם באהבה ובחיבה רבה".

"אבל ישנה עוד עלייה נוספת, לא נתכחש לכך, עלייה של אותם של אינם יהודים, לא רק שאינם יהודים (מי שלא יהודי צריך לכבד אותו ולאהוב אותו, חביב בן אדם שנברא בצלם), אלא ישנם כאלו שאינם יהודים ואפילו מפתחים שנאה כלפי היהדות, כלפי כל דבר שבקדושה, עליהם אנחנו דיברנו שהעלו כמה כאלו לצערנו הרב וגרמו לכל מיני הסתה נוראה כנגד היהדות, אבל אותם אלו שעלו אסירי ציון ומאות אלפי יהודים שעלו במסירות נפש אנחנו מחבבים אותם ומכבדים אותם", הדגיש הרב.

"אני קורא לכל עולי רוסיה שלא ייקחו את ההסתה שעושים היום כמה אחדים בעקבות הדברים שלנו וניצלו את הדבר לאינטרסים פוליטיים והם מסיתים ומדיחים, שלא ישימו לב אליהם", הוסיף הרב יוסף.

בסיום ציין הרב, "שידעו את האמת, אנחנו אוהבים אותם ואני מברך את כל העולים שיבורכו מפי עליון ושיעלו מעלה מעלה, יהיה להם ברכה והצלחה הקב"ה ימלא משאלות ליבם לטובה ולברכה אמן ואמן".