אורי בן ה־18, על רצף האוטיזם, התנדב לשירות בצה"ל

אורי יוחנן, בן 18 מגבעתיים שנמצא על רצף האוטיזם, עלה השבוע על מדי צה"ל והחל להתנדב בבסיס הציוד בתל השומר.

ערוץ 7 , י"א בטבת תש"פ

צה"ל
צה"ל
צילום: דובר צה"ל

אורי יוחנן, בן 18 מגבעתיים שנמצא על רצף האוטיזם, עלה השבוע על מדי צה"ל והחל להתנדב בבסיס הציוד בתל השומר, במסגרת תוכנית "גדולים במדים" של עמותת "יד לילד המיוחד", כך מפרסם הבוקר (ד') כתב "ישראל היום"-דן לביא.

כעת צפוי יוחנן להתנדב במשך שנה בבסיס, ולאחר מכן להתגייס לשירות מלא דרך אותה תוכנית שדרכה התנדב. כאשר נקרא לקבל את המדים ממנכ"ל העמותה, הרב מנדי בליניצחקי, גילה הרב שמדובר בבחור אשר לו ערך את חגיגת בר המצווה לפני חמש שנים, כחלק מפרויקט של העמותה. במפגש בין השניים, חיבק יוחנן את הרב לעיני הוריו הנרגשים.

אביו גיא אמר, "זו סגירת מעגל מרגשת עבור אורי. הוא זיהה מייד את הרב ומאז בר המצווה הוא מזכיר את שמו. גם אנחנו, ההורים, הופתענו. לא ידענו שזה פרויקט של אותה עמותה".

הרב בליניצקי הודה שבתחילה לא הצליח לזהות ולזכור את הילד שחנך בבר המצווה בשנת 2015.

"התרגשתי מאוד להעניק את מדי צה"ל לאורי. לא זיהיתי אותו, ורק תוך כדי האירוע ההורים סיפרו לי ועברה בי צמרמורת. העמותה שלנו תומכת באלפי משפחות וילדים עם צרכים מיוחדים בכל רחבי הארץ".

"הליווי שלנו מתחיל בגיל צעיר במרכזים הטיפוליים של העמותה. כשהם מגיעים לגיל מצוות אני עורך להם טקס בר מצווה מרגש, עד לגיוס לצה"ל ולשילוב בתעסוקה. מדובר בפרוזדור ארוך של הכנה לחיים עצמאיים".