ישיבת 'נחלת יוסף' בשבי שומרון- אהבה עצומה לעולם תורה

השבוע נערך בישיבת ההסדר 'נחלת יוסף' בשבי שומרון מפגש מרגש בהשתתפות מאות ידידי ובוגרי הישיבה שהגיעו מכל רחבי הארץ.

בשת"פ ישיבת נחלת יוסף , י"א בטבת תש"פ

ישיבת שבי שומרון
ישיבת שבי שומרון
צילום: שבי שומרון

"למדתי בישיבה בשנים הראשונות שלה, עוד כשהייתה קטנה ותמיד מרגש לחזור לכאן. כיום כאשר אני רואה את התרחבות הישיבה בעשייה ובמספר לומדי התורה בישיבה זה ממלא אותי בתחושות טובות", מספר יחיאל ברינר (41) מקרית ארבע, בוגר ישיבת ההסדר 'נחלת יוסף' בשבי שומרון.

"אפשר לראות את מידותיהם ועדינות נפשם של תלמידי הישיבה וזה תמיד היה חלק מרכזי בישיבה שלנו, ומחמם את הלב לראות שהעקרונות של דבקות בתורה לצד אווירה חמימה ולבבית נשמרו".

דבריו של ברינר מייצגים דעה רווחת שנשמעה רבות בפגישת המחזור: השילוב המיוחד של לימוד בקיאות ועיון בגמרא, לצד מתן דגש על תפיסה חסידית שמחה וחמימה מהווים את אבן היסוד של ישיבת 'נחלת יוסף' בראשות הרב יהושע מרדכי שמידט.

הרב שמידט, מייסד הישיבה וראש ישיבת ההסדר והישיבה הגבוהה. הרב ידוע כמי שדואג לדרבן אנשים ללמוד גמרא בדבקות, זאת בין היתר באמצעות 'שיטת הסימנים' שהגה, שיטה המסייעת לזכור את דפי הגמרא, אך גם ביחס האישי ובבניית אווירה חמה ומלאה ברעות ואהבת ישראל בין התלמידים, בד בבד עם החזקת מחזיק משנה אידיאולוגית סדורה על הקשר בין עם ישראל לארץ ישראל השלמה.

"הקמנו את הישיבה דווקא בשבי שומרון למרות שהוצעו לנו הצעות 'משתלמות' יותר להקים אותה במרכז הארץ כולל תקציבים טובים", אומר הרב שמידט.

"אך האידיאל של ארץ ישראל השלמה היה חייב להיות מתורגם בעיניי למעשים, ובהדרכתו של נשיא הישיבה מורנו ורבנו הגאון הרב דב ליאור שליט"א, הקמנו את הישיבה בשבי שומרון", מציין הרב שרבים מתלמידי הישיבה שסיימו את לימודיהם והקימו בית בישראל, הקימו אותו ביישוב ובישובים אחרים בשומרון, כאשר בוגרי הישיבה נמנים עם מחדשי היישוב שא-נור.

"אנחנו שמחים לראות את הבוגרים שלנו שינקו בישיבה את הדבקות בתורה, את אהבת ישראל, ואת החשיבות בשמירה על ארץ ישראל השלמה, והכל מתוך גדלות ויראת שמיים טהורה. מרגש עד מאוד גם לראות את הדרך הערכית שבה בחרו בוגרינו שמתווים דרך גם לתלמידים של היום ולתלמידי דור העתיד. חלק מהבוגרים ספונים עד היום בעולמה של תורה, חלקם מחנכים את הדור הצעיר וחלקם משלבים לימוד תורה באופן קבוע וקביעת עיתים למרות קריירות תובעניות. משמח גם לראות שלא רק הקשר לעולם התורה נשמר והתחזק, אלא גם הקשר בין הבוגרים חי וקיים".

בישיבת 'נחלת יוסף' לומדים כיום כ – 50 תלמידים ואברכים ולאחרונה גדל הצורך בבנייה והגדלת הישיבה, בין היתר מתוך רצון לבנות כיתות לימוד לתלמידים ולאברכי הכולל, לשפץ מבנים קיימים ולאפשר קליטה של תלמידים נוספים. לשם כך יוצאת הישיבה בשבוע הבא בקמפיין גיוס המונים למען חיזוק הישיבה וההתיישבות בצפון השומרון.

"זכיתי לראות כיצד בית המדרש גדל וכעת כאשר הישיבה רוצה להרחיב את בית המדרש ולבנות מקומות נוספים להגדלת והאדרת התורה הם זקוקים לעזרה של כולנו", מסכם בוגר הישיבה יחיאל ברינר. "אשרי מי שזוכה לסייע בעצמו וזוכה לגרום לאחרים לסייע למטרה חשובה זאת".