מפלגת נעם: מוחים על ביזוי הרב יוסף

במפלגת נעם קראו להיזהר בכבודו של הראשון לציון "חבל שפוליטיקאים ואנשי ציבור מנצלים את דבריו באופן ציני לקדם אינטרסים אישיים".

ערוץ 7 , י"א בטבת תש"פ

ראשי מפלגת נעם
ראשי מפלגת נעם
צילום: ועדת הבחירות המרכזית

מפלגת נעם מפרסמת היום (רביעי) הודעת מחאה על ביזוי כבוד הראשון לציון הרב יצחק יוסף בעקבות דבריו החריפים על העולים מברית המועצות לשעבר.

"כבוד הראשון לציון הביע אמת כואבת ומדאיגה, מדינת ישראל מפנה את משאבי הקליטה להעלאה סיטונאית של מאות אלפי גויים גמורים מכוח סעיף הנכד כך לדוגמא: מנתונים רשמיים של משרד הפנים עולה כי רק 14 אחוז מכלל העולים שעלו משנת 2012 הם יהודים. כלומר, מתוך 180,000 רק 25,000 הם יהודים. למשל אם ניקח את העלייה מרוסיה באותה תקופה רק 4.3 אחוז מתוך 52,337 הם יהודים." כתבו בנעם.

בהמשך התייחסו במפלגה גם לנושא הגיורים "הניסיון ליצור במודע בעיה ואחר כך לפתור אותה על ידי גיור המוני שאינו מקובל על רוב הפוסקים פוגע בראש ובראשונה במתגיירים ומשליך על אופייה וזהותה של מדינת ישראל. כמו שהפתרון לבעיית תאונות הדרכים אינו הקמת בתי חולים אלא במניעת נהיגה פראית ורשלנית, כך גם בעיה כאובה זו. הפתרון אינו גיור סיטונאי, אלא, הפסקה לאלתר של העלאת גויים לארץ", נכתב.

עוד הוסיפו בנעם כי "זכתה מדינת ישראל ברב ראשי בעל שיעור קומה, ששימש את אביו הגאון הרב עובדיה יוסף זצ"ל. אל נא יטיפו לו על אהבת ישראל ועל שיח מקרב. דווקא אהבתו העצומה לכל יהודי במדינת ישראל מעוררת את ליבו הזך להביע מחאה כואבת. חבל שפוליטיקאים ואנשי ציבור מנצלים את דבריו באופן ציני לקדם אינטרסים אישיים".

לסיום קראו להיזהר בכבודו של הראשון לציון "המייצג את עמדת הרבנים הראשיים לדורותיהם ובראשם מייסד הרבנות הרב הגאון הגדול הרב קוק זצ"ל".

נזכיר כי בימים הקרובים תחל מפלגת נעם במפקד למפלגה, זאת לאחר שהצהירו לפני מספר ימים, כי לא יתמודדו בבחירות הקרובות לכנסת, וכי הם החלו בבניית מוסדות המפלגה והכנות לריצה לכנסת בבחירות הבאות.