"נהג תחת השפעת סם": כתב אישום נגד דורס רוכבי האופניים בשרון

יהונתן פדידה, שדרס למוות את יניב לוגסי ותומר ויינשטיין בחודש שעבר, הואשם בהמתה בקלות דעת, נהיגה תחת השפעת סמים.

ערוץ 7 , י"א בטבת תש"פ

יונתן פדידה בבית המשפט
יונתן פדידה בבית המשפט
צילום: פלאש 90

פרקליטות מחוז מרכז הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד יונתן פדידה (29) מאור עקיבא, שדרס למוות את רוכבי האופניים תומר ויינשטיין ויניב לוגסי בחודש שעבר בכביש 5511, סמוך למחלף הדרים שבשרון.

פדידה מואשם בגין המתה בקלות דעת, שיבוש מהלכי משפט, נהיגה בשכרות, נהיגה בקלות ראש, שינוי מבנה רכב והחזקת סם מסוכן לצריכה עצמית.

על פי כתב האישום, יום לפני התאונה ביצע פדידה שינויים ברכב אשר בבעלותו לצורך הגדלת הספק המנוע. במהלך כשנתיים לפני יום התאונה נהג הנאשם בהזדמנויות רבות במהירות מופרזת ושאינה מותאמת לתנאי הדרך.

בין השאר היה מבצע עקיפות של כלי רכב במהירות גבוהה המסכנת את משתמשי הכביש למרות תנועה ערה של רוכבי אופניים ומתאמנים הרצים בשוליו.

תומר ויינשטיין
צילום: באדיבות המשפחה

ביום התאונה, בשעה 6:00 בבוקר, נהג הנאשם ברכב מביתו לכיוון מקום עבודתו זאת כאשר הוא נתון תחת השפעת סם מסוג קנבוס וכשבגופו חומר פעיל בריכוז גבוה והחזיק ברכבו קנבוס במשקל 8.48 גרם.

בסמוך לשעה 6:30, פנה שמאלה מכביש 551 והחל את נסיעתו בכביש. באותה העת, רכבו על אופניים בשול הנתיב הנגדי לכיוון נסיעת הנאשם, יניב לוגסי ותומר ויינשטיין ז"ל, כאשר מימינם מעקה בטיחות. הנאשם עבר עם רכבו לנתיב הנגדי, האיץ ועקף במהירות רבה שני כלי רכב שהיו לפניו ותוך כדי ביצוע העקיפה הגיע לעקומה.

בהיותו בעקומה וכשהוא עדיין בנתיב הנגדי, הבחין הנאשם ממרחק קצר ברכב שהגיע מולו. בתגובה לכך, הנאשם, אשר נהג במהירות 158.6 קמ"ש לפחות, סטה ימינה בחדות בחזרה לנתיב שבכיוון נסיעתו, איבד שליטה על רכבו, סטה שמאלה לנתיב הנגדי, פגע עם חזית הרכב במעקה הבטיחות, כתוצאה מכך הסתחרר עם רכבו, פגע במנוחים, והמשיך את הסחרור עד לעצירת הרכב בנתיב שבכיוון נסיעתו. כתוצאה מהתאונה נהרגו שני רוכבי האופניים במקום. לאחר התאונה השליך פדידה מרכבו את שקית הסם.

בבקשת המעצר נגד הנהג הפוגע כתב עו"ד שמעון לוי: "נסיבות ביצוע העבירה מלמדות על מסוכנות המשיב – המשיב גרם למותם של יניב ותומר, כאשר עקף שני כלי רכב, במהירות כפולה מהמותר בכביש תוך התעלמות מתמרורי האזהרה ומהעובדה שהיה בסמוך לעקומה מסוכנת, כל זאת כשהוא תחת השפעת סמים מסוכנים, ולמרות שהכיר היטב את תנאי הכביש וידע כי בשוליו ישנה תנועה של רצים ורוכבי אופניים. ממספר עדים בתיק עולה כי זוהי אינה הפעם הראשונה שבה המשיב נוהג בפראות בכביש זה, ופעם אחר פעם בשעות הבוקר המוקדמות הוא נסע בצורה מסוכנת".