כץ: הליכוד לא יחבר אבני לגו שבנט מפזר

שר החוץ ישראל כץ: העניין האישי הפך לבלעדי בשיקולי מפלגות הימין. חייבים לגלות אחריות ולהתאחד. שולל רעיון שריון בן גביר בליכוד.

שמעון כהן , י"ח בטבת תש"פ

ישראל כץ
ישראל כץ
צילום: קובי ריכטר/TPS

שר החוץ, ישראל כץ, ראש מטה הבחירות של הליכוד, מתייחס הבוקר (רביעי) למחלוקות בקרב מפלגות הציונות הדתית, משווה את ההתפצלויות במחנה להתפצלויות של אמבה וקורא להנהגה לגלות אחריות.

בראיון לאריה גולן אמר כי ממפלגות אידאולוגיות ניתן היה לצפות שהסוגיה האישית תהיה האחרונה בסדרי העדיפויות, "וכאן אני רואה שהעניין האישי הוא הבלעדי. זה מתפצל מזה וזה מתפצל מזה".

"מה שעשה השמאל בעניין הזה ראוי לשבח. הם התאחדו למרות ההבדלים ביניהם. כך גם הימין, שיודע מה הדברים המונחים על כפות המאזניים בענייני ביטחון, התיישבות ונושאים אחרים, חייב להתאחד".

על הדיווחים לפיהם ראש הממשלה מאיים על השר בנט כי יאבד את תיק הביטחון במידה ולא יוביל לאיחוד כולל של מפלגות הימין, אומר השר כץ כי לא שמע על כך. "מי שממונה על מתן תפקידים או לקיחתם הוא ראש הממשלה ולא שמעתי ממנו על דבר כזה".

עם זאת לטעמו של השר כץ על בנט לקבל את מרותו של העומד בראש מחנה הימין, ראש הממשלה, כפי שבשמאל מקבלים את מרותו של בני גנץ, בעיקר לנוכח ההיבטים הנחשפים בפניו בימים אלה בהם הוא מכהן כשר ביטחון. "מתוך ראיה פוליטית לאומית הוא צריך לגלות אחריות".

כשנשאל אם נכון שראש הממשלה ינקוט בצעד דומה לזה שנעשה בעבר עם הרב אלי בן דהן, והליכוד ישריין מקום לעו"ד איתמר בן גביר ובכך יאפשר לרב רפי פרץ לחבור לימין החדש והאיחוד הלאומי, השיב השר כץ כי "אנחנו לא משחקים בלגו. הליכוד לא מחבר פיסות לגו שבנט מפזר על השטיח. כשבנט ושקד נטשו את הבית היהודי ברגע האחרון פעל ראש הממשלה מתוך אחריות גדולה ועשה את מה שעשה עם הרב בן דהן. מאז עברנו בחירות ועור בחירות והימין צריך לגלות אחריות והוא יקבל תמיכה על כך".