נתניהו נגד פיטורי יעקב אחימאיר

ראש הממשלה תקף את תאגיד השידור שהפסיק את עבודתו של העיתונאי הותיק. "פוטר מפני שאמר באמוץ את עמדותיו. זהו מצב בלתי נסבל".

ערוץ 7 , י"א בטבת תש"פ

יעקב אחימאיר
יעקב אחימאיר
צילום: עצמי

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס הערב (רביעי) להחלטת תאגיד השידור 'כאן' לפטר את העיתונאי יעקב אחימאיר ולהוריד את תכניתו 'רואים עולם'.

"יעקב אחימאיר פוטר מערוץ 'כאן' מפני שאמר באומץ את עמדותיו. זהו מצב בלתי נסבל. אסור שאף עיתונאי או אזרח יחשוש לדבר באופן חופשי, על התקשורת כולה לגנות מציאות זו", כתב נתניהו בטוויטר.

אמש אישר מגיש הטלויזיה הותיק בפוסט שפרסם בפייסבוק את הדיווח לפיו הוחלט להפסיק את העסקתו בתאגיד השידור הישראלי 'כאן'.

"לא הופתעתי לשיחת הטלפון שהגיעה מן העיתונאי נתי טוקר, שביקש ממני לאשר את הידיעה שהיגיעה אליו, בדבר החלטת תאגיד השידור להפסיק את שידורה של התוכנית בעריכתי 'רואים עולם'", סיפר אחימאיר.

"ובכן, כמו שאומרים, אני מאשר", ציין המגיש הותיק, "בעוד שבועות אחדים יופסק שידור התוכנית, כמו גם העסקתי בתאגיד".

לדבריו, "בגיל 81+ איני נצמד למושב באולפן אשר לפניו ניצבות המצלמות. אני מצר על כי לא הוחלט להמשיך בשידור התוכנית, עם מנחה אחר".

"אין אדם שאין לו תחליף. אני נרגש לקרוא תגובות של אכזבה, עקב ביטול התוכנית. גם לתוכנית סולידית צריך לקבוע זמן שידור - במיוחד, בשידור ציבורי", הוסיף.

"נאמר לי כי לא יימצא לי תפקיד אחר בתאגיד, אבל מקווה כי אמצא דרך להעסיק את עצמי. עד כאן, אם כן, החדשות. והתחזית? עדיין לא ידועה לי. ערב טוב ושקט. עוד תגיע שעת סיכום וסיום לעשרות שנות שידור בשרות המאזינים והצופים", חתם אחימאיר את הפוסט האישי.