יעקב אחימאיר על פיטוריו: "טעות מקצועית"

בניגוד לאמירות מצד ראש הממשלה ובנו מבהיר העיתונאי הבכיר: "אני לא חושב שקופחתי בגלל דעותיי הפוליטיות"

ערוץ 7 , י"א בטבת תש"פ

יעקב אחימאיר
יעקב אחימאיר
צילום: עצמי

סערה ברשתות החברתיות בעקבות פיטוריו של העיתונאי יעקב אחימאיר מתפקידו כמגיש ועורך התוכנית "רואים עולם" בכאן 11.

בשיחה שקיים אחימאיר עם חדשות 12 סיפר העיתונאי הוותיק, "מעולם לא הסתרתי את דעותיי הפוליטיות - אני רואה את עצמי כמי שמשתייך למחנה הימין בישראל", הבהיר אחימאיר. "התוכנית שלי לא עסקה בפוליטיקה של ישראל זה לא היה היעד של התוכנית וחוץ מזה אני לא מסוגל לבחון כליות ולב של המנהלים - הם החליטו מה שהחליטו".

בהמשך העיתונאי בן ה-81 טען כי לדעתו מדובר בטעות מקצועית אך פסל את האמירות כי בשל נטיותיו הפוליטיות הופסקה עבודתו בתאגיד: "אני בהחלט הייתי מקבל החלטה שהייתה קובעת להמשיך את התוכנית "רואים עולם" עם עורך אחר כי אין אדם שאין לו תחליף וזה כולל גם אותי". עוד הוסיף: "אני רק יודע שבמרוצת השנים שערכתי את 'רואים עולם' לא נגעתי בנושאים פוליטיים פנימיים של המדינה".

"לא הפתיעה אותי ההחלטה להפסיק את התוכנית", אמר. "הסבירו לי שיש די והותר סיקור של ענייני חוץ בחדשות של התאגיד ועל כן אנו סבורים ומחליטים שהתוכנית וראים עולם מיותרת. בעיני זה לא הסבר סביר מהסיבה הפשוטה שאני לא אחראי לכך שיש סיקור יתר של חדשות חוץ ולפיכך תוכנית רואים עולם מיותרת משום שמלכתחילה אם הם חשבו שהסיקור מוגזם אז לא היה צריך להגיע לידי כך. הייתם צריכים להגיד לעצמכם יש רואים עולם אז לא נגזים".

"אני לא יודע אם יש היבט פוליטי אני יכול להגיד שבמרוצת עבודתי בראשות השידור, זו שנסגרה כידוע, מילאתי תפקידים בכירים מאוד בחטיבת החדשות ואילו היו רוצים לנפנף אותי היו עושים את זה כבר פעם - אבל לא עשו את זה". לסיום טען: "להיפך, אני לא חושב שקופחתי מבחינה פוליטית. מבחינה מקצועית יש טעות לדעתי - היה אפשר להמשיך בתוכנית אבל עם עורך אחר זה היה מתקבל אחרת".

ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב בחשבון הטוויטר שלו: "יעקוב אחימאיר פוטר מערוץ 'כאן' מפני שאמר באומץ את עמדותיו. זהו מצב בלתי נסבל. אסור שאף עיתונאי או אזרח יחשוש לדבר באופן חופשי, על התקשורת כולה לגנות מציאות זו".