מפתחים את תיירות בית שאן

משרד התיירות יתקצב את תכנית התיירות של בית שאן בסכום של 11,200,000 מיליון שקל לטובת פיתוח תיירותי.

קובי פינקלר , י"ב בטבת תש"פ

משדרגים את בית שאן
משדרגים את בית שאן
צילום: יח"צ

עיריית בית שאן קיבלה היום (ד') בשורה נפלאה ממשרד התיירות ולפיה המשרד יתקצב את תכנית התיירות של העיר בסכום של למעלה מ-11 מיליון שקלים לטובת פיתוח תשתית תיירותית בעיר.

בחודשים האחרונים שוקד ראש העיר ז'קי לוי ביחד עם צוותים מקצועיים על תכנית תיירות נרחבת שתאפשר לתושבי עיר בעלת ההיסטוריה המפוארת להתפרנס מתיירות ולהפוך אותה לעיר תיירות בינלאומית.

בבית שאן, ואין זה סוד, נמצא אחד מאתרי העתיקות המרשימים בארץ ובעולם כולו. עיר רומית כמעט שלמה נחשפה בחפירות שנערכו בשנות ה-80 בעיר ותיירים אמנם החלו להגיע לעיר, אולם לא בכמויות גדולות ויתרה מכך, התיירים שכבר מגיעים, מבקרים בגן הלאומי אך לא נשארים לאחר מכן בעיר ומוציאים את כספם בערים אחרות.

תכנית התיירות החדשה תתבסס על ארבעה עוגנים מרכזים: הגן הלאומי, אכסניית הנוער, מבנה הסראייה והמעיינות מסביב לעיר. מטרת התכנית - לחבר את העוגנים וליצור ציר תיירותי מעגלי שיש בו תוכן חווייתי ומוצר תיירותי שלם שיאפשר כניסה לכל אחד ממוקדי התיירות והישארות התייר בתוך העיר. התכנית הנתמכת על ידי משרדי הממשלה השונים תאפשר לכלל התיירים בארץ ומחו"ל ליהנות ממוצר תיירותי חווייתי ושלם.