צפו: חנוכת ישיבת 'מצפה רחובות'

בטקס חנוכת הישיבה בעיר רחובות השתתפו ראש העיר רחמים מלול והרב והרב שבתי סבתו.

ערוץ 7 , י"א בטבת תש"פ

חנוכה הישיבה
חנוכה הישיבה
עמנואל טוביאנה

הערב (רביעי) נחנכה ישיבת 'מצפה רחובות' ובטקס החגיגי גם הוכנס ספר תורה חדש להיכל הישיבה.

ישיבת מצפה רחובות הוקמה השנה ביוזמת חבר המועצה אמיתי כהן יחד עם ישיבת "מצפה יריחו" בראשות הרב שבתי סבתו והיא מונה כ-50 תלמידים בכיתה ט'. הישיבה פועלת כחלק ממוסדות הגרעין התורני אורות חנן.

נשיא הישיבה, הרב שבתי סבתו, אמר באירוע כי "זו בשורה גדולה לעיר רחובות, שתביא אור של ברכה ואהבה, וזהו מימוש של עומק החזון שלנו - לקחת אחריות ולהשקיע במשימות קודש חלוציות".

"שום סערה ורוח לא עמדה בפני הכנסת ספר התורה, ורוח הקודש החלוצית, כשהתחילה התהלוכה הגשם המתין עד שהכנסנו וחנכנו את הישיבה", הוסיף.

הרב סבתו העביר מסר לשרי הציונות הדתית: "אנו מצפים מכם למצוא את הדרך ולהגיע לאחדות על מנת שנוכל להצביע למפלגה אחת בצד הימני".

הרב הראשי לישראל דוד לאו אמר לתלמידים, "כאן תקבלו את הדרכים לחזור על תלמודכם, להתחיל ולסיים מסכתות וספרים רבים, לא רק פעם בשבע וחצי שנים, אלא תחיו את הש"ס כמו שהרב שבתי סבתו ייסד".

ראש העיר רחמים מלול ציין כי "הישיבה הזאת מפיצה אור בשכונה שמשלבת שכבות סוציו אקונומיות נמוכות ואנחנו מתכננים בה את הפיתוח הגדול בארץ, כדי שבעתיד יהיה לכם גם איפה לגור. המטרה של הישיבה היא לתרום מכוחה לשכונה ולעיר בנוסף לבניין הערכים הפנימי של התלמידים".

שר החינוך הרב רפי פרץ אמר כי מדובר ביום חג. "כשהרב שבתי כשהתחיל עם החלום שלו מתי מעט היו מסביבו, אבל זו דרכו של חלום. מתי מעט ולאט לאט זה צובר, שני ילדים שלי למדו במצפה יריחו. כאבא אני אומר לך תודה".

"בישיבה הזאת לומדים תורה, גמרא, יודעים ללמוד. הבת הזאת תגדל ותמשיך להיות אחות תאומה, אני הגעתי למרכז הרב אחרי הצבא. ישבתי בשורה האחרונה עם מוטי יוגב חברותא ובשורה הראשונה ואני ראיתי את הרב סבתו יושב עם טלית ותפילין מהבוקר עד הערב. הייתי המום ושאלתי את עצמי מה הוא לומד שם כל כך הרבה. זה היה הרב סבתו שלמד 7 דפים ביום. כשאף אחד לא דיבר על סיומים הרב האמין בדרך הזאת. אני אומר להורים ולתלמידים אתם בידיים טובות של תלמיד חכם עצום אוהב ישראל".

אמיתי כהן, חבר מועצת העיר, שיזם את הקמת הישיבה סיפר, "השבוע בכל העולם סיימו את הש"ס ונזכרתי ביום הראשון בישיבה במצפה יריחו שלמדנו את 'מאימתי קוראים את שמע'. אני חוויתי את שנותי אצל הרב סבתו באוירת קדושה. כשהרב היה מגיע ביום שישי לבחון את התלמידים, הרגשנו את חרדת הקודש, מתוך אהבה והערכה לתורה. זה מלווה אותי ונתן לי את הכוחות לפעול ולהשפיע.".

"מה שאנחנו רואים כאן נראה כמו חלום. לראות 50 תלמידי המחזור הראשון שלומדים ועמלים ומאירים את השכונה, יחד עם המכינה הקדם צבאית, כפר הסטונדטים ומוסדות נוספים".

הרב אסף כהן, ראש הישיבה, פרש את הסוגיה ההלכתית בברכת הטוב והמטיב ושהחיינו ובירך שהחיינו על החליפה החדשה ועל הכנסת ספר התורה וחנוכת הישיבה.

בתום האירוע התקיימה סעודת מצווה חגיגית וסיומי מסכתות של תלמידי הישיבה.טוען....