ליברמן: החרדים עניים ובורים

יו"ר ישראל ביתנו מאשים את חברי הכנסת החרדיים בכך שלטענתו הפכו את כל הציבור החרדי לעניים ובורים בהיעדר לימודי מתמטיקה ואנגלית.

מיכל לוי , י"ב בטבת תש"פ

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
צילום: קובי ריכטר, TPS

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן טען הבוקר (חמישי) כי כל הציבור החרדי "עני ובור", כלשונו, בהיעדר לימודי אנגלית ומתמטיקה.

"העסקנים החרדים, הח"כים, בכוונה תחילה מחזיקים את כל הציבור החרדי עניים ובורים כי ככה הם יודעים לשלוט בהם", אמר ליברמן בראיון לרשת ב'.

בדבריו התייחס ליברמן לדברי הרב הראשי הרב יצחק יוסף אודות אופיה של העליה ממדינות ברית המועצות לשעבר ואמר כי מדובר בגזענות "חסרת תקדים שמעולם לא נשמעה כאן" וכי הוא ממתין לשמוע את עמדת היועץ המשפטי לממשלה.

ליברמן אף נשאל האם יתן יד להדחת יו"ר הכנסת אדלשטיין במידה ולא ייאות להקים את וועדת הכנסת. "אנחנו ניתן יד להקמת הוועדה. נעשה כל מה שצריך לעשות כדי שזה יקרה", אמר.

עוד אמר ליברמן, "ועדת הכנסת זה לא בית משפט, היא לא בודקת ראיות או טיעונים. כל מי שמכיר את אביחי מנדלבליט והרקע שלו עם נתניהו - אין שום בר דעת שמאמין שהוא תפר תיק לראש הממשלה".

ליברמן נשאל אודות שר הביטחון נפתלי בנט שאמר עליו, "יש מי שמדבר ויש מי שעושה" והשיב, "נפתלי בנט הוא אדם לא רלוונטי שחבל לבזבז עליו זמן שידור".