עצורי השב"כ יובאו לבית המשפט

שניים מהעצורים פגשו אתמול לראשונה עו"ד, 6 ימים לאחר שנעצרו. עצור נוסף עדיין מנוע מלפגוש עו"ד. תלונות נגד החוקרים יוגשו היום

ערוץ 7 , י"ב בטבת תש"פ

אם קטין העצור בשב"כ
אם קטין העצור בשב"כ
ארגון חוננו

עצורי השב"כ יובאו היום (חמישי) לדיונים בבית המשפט, וזאת לאחר ששניים מהעצורים פגשו אתמול לראשונה עו"ד לאחר 6 ימי מעצר.

העצורים דיווחו לעורכי דינם על הפרת זכויות קשה כלפיהם בידי חוקרי השב"כ, עורכי הדין צפויים היום להגיש תלונות כנגד חוקרי השב"כ בעניין.

החל מהשעה 10:00 יובאו שלושת הבגירים והקטין, לבימ"ש השלום בפ"ת. את העצורים מייצגים עו"ד חי הבר, עו"ד עדי קידר, עו"ד נתי רום, עו"ד אמיר ברכה ועו"ד אביחי חג'בי כולם מטעם ארגון חוננו.

בתוך כך, אתמול האריכו חוקרי השב"כ את הצו המיוחד המונע מאחד מהעצורים לפגוש בעו"ד, מדובר בעצור שבעניינו הוגשה תלונה דחופה למבת"ן וזאת בעקבות תלונות שלו לבימ"ש כי חוקרי השב"כ מפעילים כנגדו אלימות.

נזכיר כי אתמול אמו של אחד מהעצורים פנתה בסרטון אל שר המשפטים, ראש הממשלה ושר הביטחון בדרישה שיפעלו לפיקוח על חקירת הילדים, "אני פונה לשר המשפטים, אני פונה לראש הממשלה נתניהו, לשר הביטחון בנט, לכל מי שאפשר שיבדקו מה שקורה שם ויעצרו את הדבר הזה, את כל מה שמנוגד לחוק".

"אי אפשר לתת להם לעשות מה שהם רוצים בניגוד לחוק של המדינה. אנו יודעים כי הבנים שלנו במצב לא טוב. אין דין ואין דיין ואתם צריכים לעצור את זה. הבנים שלנו צריכים לצאת ומייד", מסרה האם.