דרעי: סילפו את דברי הרב יוסף

שר הפנים דרעי התייחס הבוקר לסערה סביב דברי הראשון לציון, להתמודדות הרשויות המקומיות עם הסערה ולסוגיית החסינות של ראש הממשלה.

ערוץ 7 , י"ב בטבת תש"פ

אריה דרעי
אריה דרעי
Photo by Flash90

יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי, התייחס בראיון לגלי צה"ל הבוקר (חמישי) להתמודדות הרשויות המקומיות עם ההצפות ונזקי הסערות.

"הסערה החורפית וכמויות כאלה של גשם הם דברים חריגים מאד. קשה מאד לבוא בטענות לראשי רשויות או לצפות דברים כאלה", ציין דרעי.

"בנהריה מאידך, חייבים לטפל בנושא הגעתון ובכביש המוביל לבית החולים", הוסיף השר, "אני בקשר רצוף עם ראש עיריית נהריה והורדתי את כל הצוות של משרדי לשם לסייע. לאחר שהסערה תחלוף הממשלה תפעל להסדיר את הבעיה בגעתון".

על נושא החסינות לראש הממשלה אמר דרעי, "כל נושא החסינות הוא אחד מהדברים הבודדים שהכנסת יכולה לסייע כהליך שיפוטי לח״כ. ואם מראש אתה הופך את זה לפוליטי ואתה רואה איך אדון ליברמן מודיע שכל מפלגתו תצביע נגד אז אתה הופך את הכל לבדיחה".

"נתניהו מבחינתו מרגיש שנעשה לו עוול גדול בנושא החקירות והוא מעוניין בהליך הזה וזה מגיע לו כדין, אבל לקיים את ההליך כעת בתקופת בחירות כשהכל ידוע מראש זה צחוק. הרי כל מה שמאחד את ליברמן והרשימה המשותפת זה ׳רק לא ביבי׳ ושום דבר אחר. הייתם מאמינים שליברמן ינסה להדיח יו״ר כנסת יולי אדלשטיין, שהוא סמל של עולי ברית המועצות?", תהה דרעי.

"אני גם לא רואה מצב, שגם אם ימנו את כל ועדות הכנסת יספיקו לדון בחסינות של ראש הממשלה עד הבחירות", הסביר שר הפנים, "לכן אני אומר לגנץ, אתה מנהיג של מפלגה גדולה, אל תתעסק בזה, זה נראה כמו נקמנות אישית. החמצת הזדמנות להיות ראש ממשלה בממשלת אחדות כשנתניהו הראשון והיית עכשיו יכול להיות ראש ממשלה. במקום זה, מפלגה שמתיימרת להיות מפלגת שלטון מתעסקת בתרגילים פוליטיים ששכחנו לפני 30 שנה".

דרעי נשאל על תגובתו לדבריו הראשון לציון הרב יצחק יוסף והשיב, "סילפו את דבריו של הראשון לציון במתכוון. הוא לא דיבר על כלל עולי ברית המועצות אלא על אותם מאות אלפים שאינם יהודים בהגדרה ושבגללם ליברמן לא חדל להסית נגדנו. יש מסמך רשמי של משרד הפנים שיצא לבקשת הרפורמים במסגרת חופש המידע וביקש לדעת כמה מהעולים הם יהודים, והנתונים הם שרק שליש מאלו שעלו בשבע השנים האחרונות יהודים. השאר, כ-60 אחוזים אינם יהודים ועלו בגלל סעיף הנכד. מדובר ב-350 אלף איש שבגללם ליברמן התהפך ורוצה להחזיר אותם בחזרה למפלגתו לכן הוא לא חדל להסית ולהכפיש את הציבור הדתי והחרדי כדי לזכות בקולותיהם".

"ליברמן הוא גורם הנזק הגדול ביותר של הרוסים. הוא ויתר על פנסיות שמנות בשבילם רק בגלל השנאה שלו לנתניהו. לא אכפת לו מהם בכלל", הוסיף דרעי וציין, "מי שמכיר את הראשון לציון יודע שאין מתון ממנו והוא מכתת את רגליו בארץ ובעולם כדי לקרב את העולים. רק חובתו כרב הראשי להתריע נגד ההסתה הבלתי פוסקת נגד היהדות".

בנוגע למצב גוש הימין לקראת הבחירות העריך דרעי, כי "בעבודה נכונה ניתן להביא 61 מנדטים לגוש הימין. כמי שהקים את הבלוק ובכך מנע ממשלת שמאל יחד עם המשותפת אני אומר שגם הפעם נשמור על גוש הימין ונגדיל את כוחו".