ח"כ מיקי זוהר לא מוותר לאייל ינון

ח"כ מיקי זוהר שיגר ליועמ"ש הכנסת תגובה למכתב בו דחה ינון את הטענות לפיהן עיסוקו בסוגיית הקמת ועדת כנסת מהווה ניגוד עניינים.

ערוץ 7 , י"ב בטבת תש"פ

מיקי זוהר
מיקי זוהר
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

ח"כ מיקי זוהר מבהיר הבוקר (חמישי) במכתב ששיגר ליועמ"ש הכנסת עו"ד אייל ינון, כי הוא עומד על דעתו לפיה נאסר על ינון לעסוק בכל נושא הקשור במישרין או בעקיפין לחסינותו של ראש הממשלה.

המכתב נשלח בתגובה למכתבו של ינון מאתמול, בו דחה עו"ד ינון את הטענה לפיה בחוות הדעת שנתן ביום ראשון האחרון פעל בניגוד עניינים.

"הטענה שלי לניגוד העניינים בעינה עומדת והובהרה אף יותר בימים האחרונים", כתב זוהר לעורך הדין ינון.

לקריאת המכתב המלא לחצו כאן

זוהר האשים את ינון, "פעלת בניגוד לחוק יסוד השפיטה והתעלמת לחלוטין מהעובדות שהדיון בבקשת החסינות של רה"מ הוכרע מראש וצפוי להתקיים אך ורק לצרכים פוליטיים, עוד לא מאוחר לתקן את העוול הנורא".

במכתב ששיגר ינון לזוהר אתמול נאמר בין היתר, "הסוגיות שאליהן נדרשתי בחוות הדעת האמורה, כמו גם בחוות דעת קודמת מיום 2.12.2019 שעסקה באפשרות הקמתה של ועדת הכנסת (שביחס אליה לא נטענה כל טענת ניגוד עניינים), הן בעניינים פרוצדורליים פנימיים של הכנסת".

"סוגיות אלה אינן נוגעות לבקשות החסינות עצמן או לשיקול הדעת של היועץ המשפטי לממשלה בהגשת כתב אישום, ועל כן לא מתעורר לגביהן כל ניגוד עניינים עם תפקידה או עיסוקה של בת זוגי", כתב עו"ד ינון לח"כ זוהר.

לדבריו, "בכל הנוגע לסוגיות הקשורות בבקשת החסינות לגופה, אופן הדיון בה וכן בטענות המופנות כנגד שיקול הדעת של היועץ המשפטי לממשלה, איני מתכוון לעסוק כלל, וזו היתה כוונתי מלכתחילה".

בסיום כתב ינון לזוהר, "ארשה לעצמי להביע תקווה כי עובדי ציבור יזכו ליחס מכבד וענייני מהדרגים הפוליטיים הבכירים, גם אם חוות דעתם המקצועית אינה לשביעות רצונם".