מועצת יש"ע לנתניהו ובנט: "קצינים לא יכולים לפקד על עובדי מדינה"

יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחייני פנה במכתב לראש הממשלה ושר הביטחון בדרישה לבטל את הרפורמה במנהל האזרחי.

ערוץ 7 , י"ב בטבת תש"פ

יו"ר מועצת יש"ע, דוד אלחייני
יו"ר מועצת יש"ע, דוד אלחייני
צילום: חזקי ברוך

יו''ר מועצת יש''ע דוד אלחייני שלח היום אחר הצהריים (חמישי) מכתבים לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר הביטחון נפתלי בנט בנוגע לרפורמה בכפיפות התעסוקתית של עובדי המנהל האזרחי.

מטרת המכתב היא לעצור ולהפוך את החלטת נציב שירות המדינה, לפיה יוכפפו עובדי המדינה ביהודה, שומרון ובקעת הירדן לצבא.

"המצב בו קציני צבא מופקדים, וממילא גם מפקדים, על עובדי המדינה שאמורים לתת שירות לאזרחים – הוא מצב בלתי תקין ובלתי אפשרי", כותב אלחייני.

כיום, ישנה כפילות בכפיפות של עובדי המנהל האזרחי, כאשר הם כפופים גם ברוב הנושאים למשרד הממשלתי וגם למפקד הצבאי באזור. "המסמך מאבחן נכונה את הקושי הכרוך בכפיפות הכפולה של עובדים אלה, הן למשרדי האם והן לראש המנהל האזרחי, אך למרבה הצער ההצעה המונחת על השולחן היא להעביר את סמכויות הניהול של כח האדם הזה באופן כמעט מלא לאנשי הצבא", מוסיף אלחייני.

לדבריו, "כנציגיהם של כחצי מיליון אזרחים, שעומדת להם הזכות המלאה להיות שווי זכויות לאחיהם תושבי ישראל הקטנה, אנו סבורים שהנחיה כזו היא בלתי מתקבלת על הדעת. היא מפלה לרעה הן את העובדים לעומת מקביליהם בכל מקום אחר בארץ, וממילא גם את האזרחים שנידונים – בהחלטה זו – לקבל שירותי ממשלה באופן שונה מהותית מזה הניתן לאזרחים אחרים".

על המכתבים חתומים 20 ראשי רשויות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן, אשר תומכים במאבק לשינוי ההחלטה.

פתרון הרפורמה, כך טוען יו"ר מועצת יש"ע, צריך להיות באמצעות הכפפה ישירה ומלאה של עובדי הממשלה ביהודה, שומרון ובקעת הירדן למשרדי האם של הממשלה בכל הנוגע לנוהלי עבודה, מתח שכר, קביעת סדרי עדיפויות, מינוי ואיוש משרות, קידום והערכה, וכל נושא אחר הקובע בסופו של יום את טיב השירות הניתן לאזרח.

בסיכום המכתב לראש הממשלה ולשר הביטחון, כותב אלחייני, "אנו מבקשים ומצפים, שתפנה כבר בימים הקרובים לנציב שירות המדינה, תבהיר לו את גישתך ותנחה אותו להכין מסמך שונה והפוך, לפיו משרדי האם יהיו אחראים באופן מלא לתפקודם של עובדי המדינה הנותנים שירותים לאזרחי ישראל באזורנו".