תכנית הנהגה ציבורית לנוער יצאה לדרך

התכנית, שיזמו צעירי האיחוד הלאומי, מיועדת לתלמידי ותלמידות תיכון בני הציונות הדתית המעוניינים להשפיע ולשנות.

ערוץ 7 , י"ב בטבת תש"פ

השר סמוטריץ' בפתיחת התכנית
השר סמוטריץ' בפתיחת התכנית
צילום: דוברות

עשרות בנות ובני נוער הגיעו היום (חמישי) להיכל שלמה, להשתתף בכנס הפתיחה של תכנית ההנהגה הציבורית לנוער הציונות הדתית, אותה יזמו ומובילים צעירי האיחוד הלאומי.

האירוע נפתח בדברי ברכה ושיחה קצרה על אתגרי הציונות הדתית של מנכ״ל האיחוד הלאומי יהודה ולד.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ׳ בירך את המשתתפים, שיתף אותם במאמצים לאחדות בציונות הדתית והחשיבות לכך למרות הגוונים השונים. סמוטריץ׳ שיבח את השתתפותם של בני הנוער וקרא להם להמשיך במעורבות בשיח הציבורי.

המשתתפים זכו להרצאה מרתקת של יאיר אטינגר כתב כאן 11 ומחבר הספר ׳פרומים', וכן לסדנת דיבייטינג - אומנות הוויכוח אותה העביר יעקב שטראוסר אלוף תחרויות דיבייטינג בינלאומי.

תכנית ההנהגה הציבורית לנוער הציונות הדתית, תפעל בשנה הקרובה ומיועדת לתלמידי ותלמידות תיכון בני הציונות הדתית אשר נושמים ערכים, חיים פוליטיקה ושבוער להם להשפיע ולשנות.

במהלך התכנית יזכו המשתתפים לסדנאות הכשרה, קבלת זויות תורנית לסוגיות הבוערות, מפגשים עם שרים וח״כים, עיתונאים ובעלי עמדות מפתח נוספים.

יהודה ולד מנכ"ל האיחוד הלאומי אמר כי "דווקא בתקופה שההנהגה הפוליטית של הציונות הדתית מחפשת את דרכה ראינו לנכון לחבר את בני הנוער לבסיס האיתן של הציונות הדתית כבית חזק ומאוחד שמוביל את מדינת ישראל קדימה מתוך מחוייבות לדרך התורה העם והארץ. לאור רוח זו אנו פועלים גם בשעות אלו לחבר את כל גווני הציונות הדתית לבית אחד בבחירות הקרובות. הרוח המדהימה של בני הנוער נותנת לנו כח ותקווה".

רכז התכנית נעם מלול הוסיף, "היום הזה הוא חלק מתכנית הנהגה צעירה שאנחנו מובילים באיחוד הלאומי, מתוך רצון להקים שדרת הנהגה עתידית לציונות הדתית. אנו מתכוונים לשים דגש על עשייה בתחומי ההשפעה המרכזיים במדינה. בתקשורת ובמשפט, במערכת הביטחון ובאקדמיה. במהלך התכנית נקים צוותי עבודה ייעודיים, נשתף פעולה עם כלי תקשורת מובילים, נסייע בעבודה הפרלמנטרית ונכשיר עיתונאים צעירים. נעזור לבני ובנות הנוער לרכוש כלים ולהשתבץ במסלולים לתפקידי המפתח בחברה הישראלית".