סמוטריץ יפתור את הפקקים בבני ברק?

במהלך ביקור השר נחשפה תכנית משולבת לעיריית בני ברק, משרד התחבורה וגורמים נוספים לפתרון מצוקת התחבורה בעיר.

מיכל לוי , י"ב בטבת תש"פ

השר סמוטריץ' בבני ברק
השר סמוטריץ' בבני ברק
צילום: דוברות העירייה

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' ביקר הבוקר (חמישי) בבני ברק כאורחו של ראש העיר אברהם רובינשטיין.

במהלך הביקור נחשפה תכנית משולבת לעיריית בני ברק, משרד התחבורה וגורמים נוספים לפתרון מצוקת התחבורה בבני ברק.

בפתח הסיור אותו כיבד בנוכחותו ה"כ משה גפני אמר ראש העיר רובינשטיין כי מיד עם בחירתו לראשות העיר הנחה את גורמי המקצוע בעירייה לתת עדיפות ראשונה במעלה לסוגיית התחבורה ועל כן הוקם צוות מיוחד בראשות מנכ"ל העירייה לטיפול באתגר.

לאחר מכן הזמין המנכ"ל שמואל ליטוב את שר התחבורה ובכירי המשרד לסיור וירטואלי בו יחוו את המצוקות הקיימות בעיר וילמדו את המענה המוצע כפי שגובש על ידי היחידה לתכנון אסטרטגי ומחלקת התחבורה שבאגף תשתיות.

עיקרי התכנית כולל מתן מענה לעומסים באמצעות וויסות עומסי תנועה במסלולי קווים חופפים, שיפור מערך הקווים על פי מסקנות שנבנו בשיתוף ציבור הנוסעים בבני ברק, הגברת אמון הנוסעים באמצעות רישות כלל התחנות בעיר בשילוט זמן אמת דיגיטלי, הגברת הפיקוח מצד המשרד על שירות לקוי של חברות התחבורה, סלילת והתאמת כבישים חדשים בתכנית 'מהיר לעיר' והקמת מסופי תחבורה ציבורית בעיר.

בסיום הצגת התכנית הודה שר התחבורה לעיריית בני ברק על שיתוף הפעולה הפורה ועל מחויבות ראש העיר לפתרון אתגרי התחבורה. בנוסף, התחייבו השר וצוות המשרד כי הם נכונים לסייע בשלל האתגרים שהוצגו ולהמשיך את שיתוף הפעולה עם הרשות.

בסיום הישיבה הודה ח"כ גפני לשר וצוות המשרד וציין כי ישנה חשיבות גדולה לצאת לדרך באופן מיידי וללא עיכובים היות ולא ניתן לדעת מה תהיה עמדת שר התחבורה הבא בנושא.