מורי המאה של החמ"ד: בשומרון מרוצים

לקראת הענקת פרסי מורי המאה של החמ"ד מתברר כי 26% מקרב המורים שנבחרו ממחוז מרכז - מורות מהשומרון.

אורלי הררי , י"ג בטבת תש"פ

כבוד לשומרון
כבוד לשומרון
צילום: רועי חדי

מידי שנה נבחרים במסגרת פרויקט "מורי המאה" של החינוך הממלכתי דתי, מאה מורים ואנשי חינוך מצטיינים ברחבי הארץ.

השנה במחוז מרכז נבחרו 15 מורים מתוכם 4 מורות מהשומרון. בין המורות שנבחרו: להבית בבאי מתי"א חמ"ד שומרון, חפציבה סקאלי מורה בבית הספר נחלת צבי באלון מורה, דפנה גבאי יועצת בבית הספר, חן רבבה ואביבה זינר גננת בגן חמ"ד חרוב בעץ אפרים.

ראש המועצה האזורית, יוסי דגן, קיים קבלת פנים למורות המצטיינות וברך אותן "בשם תלמידי השומרון, אני מודה לכן, על כך שאתן מובילות את החינוך בשומרון לפסגות חדשות, חינוך דור העתיד הוא המשימה החשובה ביותר שלנו. בשומרון ובמדינת ישראל".

דפנה גבאי, יועצת בחמ"ד חן רבבה אמרה בסוף המפגש "הזכייה בעיני אינה אישית אלא ביטוי להערכה רבה לעשייה הייעוצית בשגרה ובחירום, ליועצים שמקדמים בביה"ס מרחבים של צמיחה והטמרה, ושנושאים את ביה"ס על כל פרטיו בלבם ובמחשבתם".

להבית בבאי, מנתחת התנהגות במתי"א שומרון, הוסיפה ואמרה, "במסגרת עבודתי כמומחית תחום ניהול התנהגות במתי"א (מרכז תמיכה איזורי) שומרון אני זוכה לעבוד עם מנתחי התנהגות וצוותי חינוך בחינוך המיוחד והרגיל, ביישום תכניות התערבות התנהגותיות ופיתוח אקלים מיטבי. ההערכה שלי לצוותי החינוך המדהימים בשומרון, איתם אני נהנית כ"כ לעבוד, מלאים בעשייה חינוכית מבורכת, מקצועית ומלאת רגישות, התמדה ואהבה, אמון והעצמה של התלמידים".