"שליח ציבור אגודאי במסירות נפש"

הנציגים החרדים בכנסת ספדו אחר לכתו של הרב אברהם יוסף לייזרזון שהסתלק בשבת לבית עולמו

בן שאול , י"ד בטבת תש"פ

הרב אברהם יוסף לייזרזון
הרב אברהם יוסף לייזרזון
צילום: שוקי לרר

שרים וחברי הכנסת החרדיים ספדו הערב (מוצ"ש) אחר לכתו של חבר הכנסת לשעבר ויו"ר החינוך העצמאי הרב אברהם יוסף לייזרזון שהסתלק בשבת לבית עולמו. בן 77 היה בפטירתו.

שר הבריאות ח”כ יעקב ליצמן מסר כי כי הוא "המום ומזועזע מפטירתו של האי גברא יקירא, איש אגודת ישראל בליבו ונפשו, מסור בכל כוחו לכלל ולציבור החרדי, איש החינוך והמעש, נאמנם ושליחם של מרנן ורבנן גדולי ישראל בדורות הקודמים זי”ע, בראשם דודו מרן הגרש”ז אויערבאך זצוק”ל ולהבחל”ח ראשי ומנהיגי הדור שליט”א, הרב החסיד רבי אברהם יוסף לייזרזון זצ”ל, יו”ר החינוך העצמאי בא”י.

בדבריו תיאר את מסירות הנפש למען פועלו בזירה בזירה הציבורית. "בפטירתו נחתם פרק גדוש ועילאי שייזכר לעולם בתולדות הציבוריות החרדית. מאבקיו לשמירת צביון הדת בירושלים ולמען קדשי ישראל, בראשם המערכה הגדולה נגד המורמונים, עשייתו האדירה לטובת חינוך ילדי ישראל, והיותו שליח ציבור אגודאי במסירות נפש".

"תנחומינו לבנו שליט”א, ולמשפחתו החשובה ולידידיו הרבים, ולתלמידיו ומכיריו".

יו״ר ש״ס השר אריה דרעי ספד אף הוא ואמר כי ״אבד חסיד מן הארץ. המום וכואב מפטירתו של ידידי, שלוחא דרבנן, איש החינוך והעשייה בליבו ונפשו למעלה משנות דור, נאמנם של מרנן ורבנן גדולי הדור זצ״ל ושליט״א, שזכה להתברך רבות אצל מרן רבינו עובדיה יוסף זצוק״ל ולסייע למוסדות החינוך בישראל, הרה״ח רבי אברהם יוסף ליזרזון זצ״ל יו״ר החינוך העצמאי בישראל.

"אני שולח תנחומים לבני משפחתו היקרה. המקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים. מן השמיים תנוחמו ולא תוסיפו לדאבה עוד.

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני מסר כי "יחד עם כל בית ישראל אנו מצטערים צער רב על פטירתו של יו"ר 'החינוך העצמאי' הרב אברהם יוסף לייזרזון זצ"ל, אשר במשך עשרות שנים עמד על משמר החינוך והיה קרוב לגדולי ישראל זצוק"ל, אני שולח תנחומים לרעיתו תחי' ומשפחתו הי"ו. המקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים".

הלווייתו של המנוח תצא מבית הלוויות שמגר בירושלים בשעה 22:00 בדרכה להר המנוחות שם ייטמן.