בצל חיסול סולימאני
השר כץ דחה נסיעה מתוכננת לדובאי

שר החוץ אמור היה לנסוע לביקור מתוכנן בדובאי שם תוכננו לו פגישות מדיניות, אך הביקור בוטל בשל המלצת גורמי הביטחון.

ערוץ 7 , י"ד בטבת תש"פ

השר ישראל כ"ץ
השר ישראל כ"ץ
צילום: קובי ריכטר/TPS

בהנחיית גורמי הביטחון בישראל שר החוץ ישראל כץ דחה את נסיעתו לדובאי, כך פורסם הערב בחדשות סוף השבוע.

בדיווח נאמר כי נסיעתו של השר כץ הייתה מתוכננת לאמצע החודש על רקע תערוכת ה"אסקפו", שבה ישראל אמורה להשתתף והייתה אמורה להיות ביקור רשמי ראשון של שר חוץ ישראלי במדינה לראשונה עשרים שנה.

מאז חיסולו של קאסם סולימאני משגרים בכירים בארגוני הטרור איומים נגד ארה"ב וישראל. כך למשל סגן מזכ"ל חיזבאללה, השייח נעים קאסם אמר כי "נסראללה ינקום את חיסולו של מפקד כוח קודס במשמרות המהפכה, הגנרל קאסם סולימאני".

"סולימאני לא פעל רק למען איראן אלא בשביל כל העולם האסלאמי וכוחות ההתנגדות נגד האויב והכובש. ארצות הברית תגלה שהחישובים שהיא עשתה שגויים והיא תאלץ לעשות חישובים מחדש כדי לשנות את המשוואה".

במהלך השבת חשף נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ את הסיבה שהביאה לחיסול מפקד משמרות המהפכה קאסם סולימאני.

טראמפ התראיין לרשת הטלוויזיה "פוקס ניוז" ואמר כי אירן פעלה ותכננה לפגע בשגרירות ארצות הברית בבגדד, במקביל לניסיונות נוספים לפגוע שגרירויות אמריקניות נוספות. המידע הזה הניע את המהלך לחיסול מפקד משמרות המהפכה קאסם סולימאני.

במקביל לריאיון, הוושינגטון פוסט דיווח כי באותה יום שפעלה ארצות הברית לחסל את סולימאני בעירק, כוחות צבא אמריקנים יצאו לפעולה סודית בתימן במטרה להביא לחיסולו של בכיר אירני נוסף. גורמים רשמיים בממשל האמריקני מסרו כי המטרה הייתה עבדול רזה שחלאי, מפקד בכיר ב"כוח קודס" האירני שפעל בתימן.

לפי הפרסום, אותו אישרו ארבעה גורמים בוושינגטון, המשימה עצמה נכשלה ולא הביאה למותו.