נתניהו: מגיע למפגינים באיראן חופש

ישיבת הממשלה השבועית נפתחה בהתייחסותו של נתניהו להודאת איראן באחריותה להפלת המטוס האוקראיני בשבוע שעבר.

ערוץ 7 , ט"ו בטבת תש"פ

Netanyahu at Cabinet meeting
Netanyahu at Cabinet meeting
Arutz Sheva

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח היום (ראשון) את ישיבת הממשלה השבועית הבוקר בהתייחסות להודאת איראן באחריותה להפלת המטוס האוקראיני בשבוע שעבר.

"איראן לא רק מדכאה את עמה ומרכזת הטרור במזרח התיכון, היא גם גרמה למותם של 176 בני אדם. אחר כך הסתירה ושיקרה לקהילה הבינלאומית", אמר נתניהו.

"אנו שולחים תנחומים למשפחות הנספים", הוסיף ראש הממשלה, ובהמשך התייחס גם להפגנות המתגברות ברחובות איראן, "אני מציין גם את אומץ ליבם של המפגינים - מגיע להם חופש".

שבוע לאחר התרסקות המטוס האוקראיני שהביא למותם של 176 הנוסעים, הודתה איראן כי טיל איראני ששוגר לכיוון המטוס הביא להתרסקותו.

בהודעה שפירסמה הטלויזיה הממלכתית באיראן, הודו ראשי המשטר בטהרן כי ההתרסקות נבעה מטיל איראני וטענו כי מדובר ב"טעות אנוש" ומעשה לא מכוון.

לאחר מכן הגיעה גם התנצלות מצד נשיא איראן, חסן רוחאני, שכתב בחשבון הטוויטר שלו כי "הרפובליקה האיסלאמית של איראן מתחרטת עמוקות על הטעות הנוראית הזו. מחשבותיי ותפילותיי עם כל המשפחות. אני מציע את תנחומיי הכנים. חקירה פנימית של כוחות הביטחון הגיעה למסקנה כי למרבה הצער טילים שנורו עקב שגיאת אנוש גרמו להתרסקות האיומה של המטוס האוקראיני ולמותם של 176 אנשים חפים מפשע. החקירות ממשיכות על מנת לזהות ולהעמיד לדין את האחראים לטרגדיה הגדולה והבלתי נסלחת הזו".