עמית סגל: לרפי פרץ אין קהל

פרשן חדשות 12 עמית סגל כותב ברקע הסערה כי הבעיה של יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ היא שאין לו קהל אחריו.

ערוץ 7 , ט"ו בטבת תש"פ

עמית סגל
עמית סגל
צילום: הלל מאיר/TPS

פרשן חדשות 12 העיתונאי עמית סגל מתייחס לסערה סביב יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ על רקע דבריו בראיון לעיתון "ידיעות אחרונות".

"הבעיה של רפי פרץ, חוץ משלל בעיותיו האחרות, היא שאין לו כל כך קהל. לבנט יש את הליברלים, לסמוטריץ' את החרדלים ולבן גביר את הכהניסטים. בהבדלים המתחייבים, הוא סתיו שפיר", עקץ סגל.

"מכאן הפניות לדמויות מוכרות והנטייה לותר על המקום הראשון לסמוטריץ׳. כך נראה לחץ", הוסיף סגל בציוץ בטוויטר.

הרקע לדברים הוא המשך המו"מ האינטנסיבי המתנהל בימים האחרונים על חבירות בימין, וההערכה הגוברת לפיה חבירה של האיחוד הלאומי לרשימה בראשותם של הרב פרץ ובן גביר תותנה בהצבתו של סמוטריץ' במקום הראשון.

כזכור, דבריו של הרב פרץ לפיה ילדיו לא גילו נטייה מינית שונה מאחר שהם גדלו ב"סביבה טבעית ובריאה" עוררו סערה ציבורית נרחבת, לצד ביקורת חריפה מבית על חוסר התבונה שבקיום הראיון בעיתוי הרגיש הזה.

בעקבות התבטאותו של הרב פרץ זעמו מורים ומורות מהקהילה הלהט"בית, וארגוני המורים אף הוציאו הודעות הסתייגות.

יו"ר ארגון המורים רן ארז אמר: "חיה ותן לחיות. כל אדם צריך לחיות את חייו בהתאם למצפונו מבלי לפגוע בזולת ומבלי שמישהו יקבע לו כיצד לחיות את חייו. יש לגלות סבלנות כלפי כל אדם באשר הוא אדם".

יפה בן דויד, מזכ״לית הסתדרות המורים, מסרה "מערכת החינוך שלנו מכילה מגוון רחב של עובדי הוראה ותלמידים, מדתות שונות, מגזרים שונים ואורחות חיים שונים. אנו דוחים כל אמירה מפלה ומפלגת. כארגון המייצג את עובדי ההוראה, נעמוד על המשמר שעובדי ההוראה והתלמידים לא יפגעו ושלא יחוו אפליה כלשהי. אנו נמשיך לחנך לערכי שוויון, הכלה, סובלנות וקבלת האחר".

שורה של ראשי ערים יצאו גם הם נגד דבריו של הרב פרץ, ובראשם ראש העיר תל אביב-יפו, רון חולדאי, שאמר: "אי אפשר לעמוד מנגד מול דברי הבלע של שר החינוך של ילדי ישראל, החושב שיש לו הכשר מדאורייתא לגבי מה טבעי ומה נורמטיבי. אין ברירה אלא לנהל מאבק על הערכים והעקרונות שלנו כחברה דמוקרטית, בה האדם הוא הריבון ללמוד, לדעת ולהחליט מה נורמטיבי ומה טבעי".